Policejní prezident: Dokázat korupci je nesmírně složité

- Naše peníze autor: Redakce NašePeníze.cz

Pro policii, zejména pro Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK), je dokazování korupce velice složité, řekl v neděli policejní prezident Petr Lessy v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Poznamenal, že by uvítal i větší soulad ve spolupráci se státními zastupitelstvími.

Policejní prezident doplnil, že vyšetřování korupčních případů nepodléhá žádným tlakům zvenčí, Foto:PČR

Policejní prezident doplnil, že vyšetřování korupčních případů nepodléhá žádným tlakům zvenčí, Foto:PČR , zdroj: NašePeníze.cz

Podle Lessyho by věci rozhodně prospěla užší vazba mezi vyšetřovateli a dozorujícím státním zástupcem. "Příslušné kauzy by pak mohly jít více dopředu a nedocházelo by v některých případech k jistému vzájemnému nesouladu," poznamenal.

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman kontroval odpovědí, že této instituci práva by mělo být jedno, kdo je zrovna u moci, který ministr vnitra přichází nebo odchází, a stejný postoj by očekával i od policejního prezidenta. "Veřejnost si už začíná všímat, že justice systémově, snad až na nějaké jednotlivosti, většinou neselhala," řekl.

Policejní prezident jen doplnil, že vyšetřování korupčních případů nepodléhá žádným tlakům zvenčí a nemá poznatky, že by tomu - alespoň za jeho působení - někdy bylo. "Musíme vždy pojmenovat konkrétní trestné činy," uzavřel Lessy.

 

-Petr Štrompf | MED

Tagy: úplatky korupce policejni prezident důkaz dokázat