Požadavky lékařů jsou jako z jiného světa tvrdí odborník

- Zdravotnictví autor: Redakce NašePeníze.cz

Někteří nemocniční lékaři nepodporují své kolegy v tažení za vyšší platy a míní, že jejich požadavky jsou jako z jiného světa. Takový názor ve středečním vysílání Impulsů Václava Moravce představil například pražský anesteziolog Karel Cvachovec.

Protestu Děkujeme, odcházíme se účastní zejména mladí lékaři. Ti prý ale berou málo peněz všude na světě, Ilustrační Foto: SXC

Protestu Děkujeme, odcházíme se účastní zejména mladí lékaři. Ti prý ale berou málo peněz všude na světě, Ilustrační Foto: SXC, zdroj: NašePeníze.cz

"Já si nemyslím, že kapitán je k tomu, aby opouštěl loď, byť do ní teče. Já se domnívám, že naším úkolem a úkolem lidí, kteří jsou na místech, která přináší určitou zodpovědnost, je napomoci řešení problému a ne ho eskalovat. Nedomnívám se, že vydírání a stavění ultimativních požadavků je to, co v dané situaci může situaci zlepšit," řekl v rádiu Impuls Cvachovec.

 

<%Anketa236%>

 

TIP:

- Slovenští lékaři vezmou místa v českých nemocnicích

- Heger: Platy ve zdravotnictví porostou od ledna 2012, letos to prostě nejde

 

Mladí lékaři berou málo všude na světě

 

Představa, že teď hned dostanou lékaři více peněz je podle něj "prostě mimo tento svět".

Dodal, že protestu Děkujeme, odcházíme se účastní zejména mladí lékaři. Ti prý ale berou málo peněz všude na světě. "Ve srovnání se Západem tratí spíše zkušení odborníci," podotkl lékař.

-Zuzana Fojčíková,med

Kam dál:

- Heger: Kde vzít peníze na vyšší platy lékařů? Pouze lepším hospodaření nemocnic

- Většina nemocnic letos hospodařila se ziskem, daří se těm státním

Tagy: zdravotnictví peníze Platy lékařů požadavky na plat