Pozor na předražené a falešné vstupenky na fotbalové MS

6. 5. 2018 – 9:41 | Spotřebitelé | red | Diskuze:

Pozor na předražené a falešné vstupenky na fotbalové MS
Ilustrační foto | zdroj: freeimages.com

Jedině vstupenky zakoupené přímo od FIFA vám zaručí, že skutečně uvidíte živě utkání na fotbalovém mistrovství v Rusku. Proč tomu tak je a co se může přihodit, nebudete-li se tím řídit, vysvětlili kolegové z britské spotřebitelské organizace Which?.

Vstupenky na všechna utkání MS ve fotbale, které letos proběhne v Rusku, si mohou fanoušci legálně koupit jedině zde a balíčky zde. Přesto je nabízejí i zprostředkovatelé jako Stubhub, Ticombo, Ticketbis, SportsEvents 365, Primesport nebo Viagogo. Rozhodnete-li se jejich služeb využít, riskujete po zaplacení nepřiměřených cen velké zklamání – nemusíte se vůbec dostat na stadion.

Průzkum Which? ukázal, že ceny v neoficiálním prodeji šplhají velmi vysoko. Například to, co obstaráte legálně na webu Mezinárodní federace fotbalových asociací (FIFA) za 296 britských liber, je z druhé ruky k mání za 480 až 11238 liber.

Kontroly původu vstupenek budou velmi přísné

FIFA oznámila, že během MS v Rusku bude provádět důsledné kontroly. Stejně tak budou činit také ruští organizátoři. Kromě platné vstupenky na zápasy bude každý návštěvník potřebovat k vstupu na kterýkoliv stadion také průkaz fanouška, tj. Fan ID, vyžadovaný od ruských úřadů pro zajištění bezpečnosti. Ten získáte na této adrese (Registrujte se na jiné než české verzi, kterou si sice lze vybrat, ale není čitelná.).

Zástupci FIFA mohou od návštěvníků požadovat vysvětlení, jak, od koho, za jakou cenu a odkud své lístky získali. FIFA je oprávněna zrušit platnost každé vstupenky, pořízené od neautorizovaného zdroje (přeprodávající internetové portály, prodejci lístků, internetové aukce, internetové vstupenkové portály atd.). Držiteli takové vstupenky nebude umožněn přístup na zápas a nebude mu poskytnuta žádná náhrada.

Stále si můžete koupit oficiální vstupenky

Druhá fáze prodeje na webu FIFA končí 3. dubna, ale od 18.4. do 15.7. tam bude možné koupit vstupenky na poslední chvíli (last minute) nebo lístky od těch, kteří je nebudou moct využít. Abyste se k nabídce dostali, musíte si na stránce zřídit účet.

Jak svoji vstupenku prodat, pokud na MS nemůžete

Pokud se vaše plány z jakéhokoli důvodu změní a na MS se nedostanete, můžete nabídnout svoji vstupenku ke koupi někomu jinému prostřednictvím oficiální přeprodejní stránky FIFA. Přístup k ní získáte v rámci svého vstupenkového účtu v období prodeje na poslední chvíli od 18. dubna. Tam se vše bude řídit pravidly přeprodeje vstupenek FIFA. Nabízet lístky na fotbalové MS 2018 jakýmkoli jiným způsobem bez zvláštního písemného souhlasu FIFA není možné.

Nákup lístku na zápasy největšího fotbalového svátku letošního roku se tedy vyplatí provádět jen oficiální legální cestou. Vše ostatní je drahé, rizikové a možná vás na utkání ani nedostane.

Zdroje:
dTest, Which

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,710 24,830
USD 23,130 23,310
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články