Pozor: Někteří pražští taxikáři kradou karty a pak vybírají peníze

10. 12. 2010 – 16:04 | Spotřebitelé | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Pozor: Někteří pražští taxikáři kradou karty a pak vybírají peníze
V několika případech byla při platbě kartou vrácena cizí platební karta, Ilustrační foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Velký pozor by si měli dávat lidé využívající služeb pražských taxikářů při platbě kartou, v poslední době se totiž několik klientů České spořitelny (ČS) setkalo s tím, že jim je úmyslně vyměnili a pomocí nich pak vybrali hotovost. ČS varování zveřejnila v pátek na svých internetových stránkách.

"V průběhu posledního měsíce došlo v Praze k několika případům, kdy byla klientovi při platbě v taxíku úmyslně zaměněna platební karta za cizí, přičemž z jeho vlastní karty poté pachatelé vybrali hotovost na základě odpozorovaného PIN kódu. Doporučujeme vám proto, abyste byli obezřetní a svou kartu nikdy nedávali z ruky. Vždy je potřeba dodržovat zásady bezpečného placení kartou," stojí ve varování České spořitelny.

Pražská policie podle mluvčí Jany Rösslerové zatím eviduje jeden takový případ, obětí nepoctivého taxikáře se měla stát mladá žena v Praze 9. Vzhledem k tomu, že taxíkem cestovala pod vlivem alkoholu a výměny karty si všimla až druhý den, nedokázala policistům poskytnout žádné konkrétní informace k vozu taxislužby ani samotného řidiče. Z jejího účtu přitom někdo neoprávněně vybral pět tisíc korun.

Klientům, kteří by se přece jen s podvodným jednáním setkali, spořitelna radí, aby urychleně kontaktovali linku 800 207 207 a svou platební kartu co nejdříve zablokovali.

-Filip Sušanka,Mediafax

Kurzy

Kurzovní lístek: 28.11.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,230 24,350
USD 21,940 22,120
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články