Pražanům zdraží plyn, ušetří však za elektřinu

1. 9. 2011 – 11:25 | Energie | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Pražanům zdraží plyn, ušetří však za elektřinu
Sleva na elektřinu se netýká zákazníků PRE, kteří mají už předplacený jiný než základní tarif, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Pražská plynárenská od 1. října zdražuje ceny zemního plynu, domácnost s roční spotřebou 20 MWh ročně zaplatí měsíčně o 87 korun více. Pražská energetika (PRE) však v září a říjnu dá svým klientům desetiprocentní slevu z ceny silové elektřiny, ušetří tak na půl milionu pražských domácností.

Nyní jsme se rozhodli Pražany navíc odměnit a poděkovat jim za věrnost. Za měsíce září a říjen jim poskytneme slevu deset procent z ceny silové elektřiny. Ušetří tak přes půl milionu pražských domácností,“ prohlásil předseda dozorčí rady PRE Petr Hulinský.

Sleva se netýká zákazníků PRE, kteří mají už předplacený jiný než základní tarif. Jedná se například o výhodné produkty Komfort+Garant, Komfort+Bonus, Komfort+Neo, či Komfort Fix. Slevu tak mohou využít zákazníci PRE, kteří mají produkt řady Aktiv (maloodběratelé podnikatelé - MOP) nebo Komfort (maloodběratelé obyvatelé - MOO).

Odběratelé elektřiny, kteří mají v plánu zůstat věrni společnosti PRE i nadále, získají i další výhody. „V těchto dnech dostávají do schránek dopis s možností uzavřít dodatek smlouvy ke své dodávce elektřiny s dobou platnosti do konce roku 2013. Pokud odběratelé tuto nabídku využijí, získají desetiprocentní slevu na cenu silové elektřiny ještě na další dva měsíce, tedy na listopad a prosinec letošního roku,“ informoval generální ředitel PRE Pavel Elis.

Při uzavření dodatku smlouvy navíc klienti PRE dostanou jednorázovou odměnu. Domácnosti získají 1200 korun na platbu za elektřinu, což představuje zhruba měsíční spotřebu třípokojového bytu, maloodběratelé podnikatelé 2400 korun a velcí maloodběratelé 3600 korun. Navíc se domácnosti s podepsaným dodatkem ke smlouvě zúčastní od prvního září až do konce října každý den losování o elektrokolo v hodnotě čtyřiceti tisíc korun.

Podnikatelé pak získají přístup do internetové aplikace Můj zákaznický účet, která umožní přehled o jejich odběrných místech včetně plateb, fakturace a dalších informací. S nainstalovaným „chytrým měřením“ dokáže aplikace detailní sledování spotřeby elektřiny.

„Jsme přesvědčeni, že tento postup a kompletní nabídka najde u obyvatel Prahy kladný ohlas, pomůže jim ušetřit a přispěje ke zkvalitnění podmínek života v hlavním městě, “ dodal Hulinský.

Zemní plyn zdraží "natrvalo"

Domácnost využívající zemní plyn k vaření v bytě se spotřebou 0,4 MWh ročně tak zaplatí od 1. října o tři koruny měsíčně více než doposud (2,7 procenta). Při sjednání cenového zvýhodnění určeného pro zákazníky starší 65 let a držitele průkazu ZTP/P pak o 11 Kč ročně více (0,78 procenta).

Domácnost využívající zemní plyn pro vaření a ohřev vody v bytě se spotřebou 3,5 MWh ročně zaplatí od 1. října o 20 Kč měsíčně více (4,64 procenta). Při sjednání cenového zvýhodnění pak o 14 Kč ročně více (0,28 procenta).

Domácnost využívající zemní plyn pro vaření, ohřev vody a topení v bytě nebo domě se spotřebou 20 MWh ročně nově zaplatí o 87 Kč měsíčně více než doposud (4,95 procenta). Senioři a držitele průkazu ZTP/P naopak ušetří 250 Kč ročně (-1,18 procenta).

Více: Plyn zdraží klientům RWE i E.ON zhruba o 10 procent

Kurzy

Kurzovní lístek: 27.2.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,270 25,390
USD 23,290 23,470
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články