Předražené taxislužby v Praze mají nový fígl

24. 7. 2009 – 8:53 | Spotřebitelé | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Předražené taxislužby v Praze mají nový fígl
Ilustrační foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Nedávnou rvačkou s policisty ukázali pražští \"devadesátidevítikorunoví\" taxikáři opět svoji otrlost. Málokdo však zná jejich letošní nejnovější fígl na \"okrádání\" zahraničních turistů. Letos totiž začali ve velkém zneužívat toho, že ve spoustě zahraničních průvodců o Praze je doporučována firma AAA radiotaxi s.r.o. , která je největší taxislužbou v Praze, jako spolehlivé taxíky, které neokrádají. Tyto žluté taxíky znají i pražané a je pravdou, že je pravděpodobnost okradení zákazníka touto taxislužbou minimální a to i podle zkušeností Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

\"Devádesátidevítikorunoví\" taxikáři si proto vytvořili firmu s téměř totožným názvem názvem AAA taxi s.r.o. a polepili si tímto názvem letos svá auta, která postávají v turisticky nejatraktivnějších částech Prahy.

- V Česku klesl počet turistů o téměř 18 procent, ve světě o 8 procent
- Nejvíce turistů do Čech jezdí z Německa a Asie, chtějí luxus

Turista, který chce využít taxislužby, je tak následně oklamán, jelikož nastupuje do těchto taxíků AAA v domněnce, že jsou to ty, které respektují cenový výměr Magistrátu hl. m. Prahy. Opak je však pravdou a turista je při platbě nemile překvapen, musí zaplatit předraženou cenu a odchází s nejhoršími vzpomínkami na návštěvu naší země.

 

<%Anketa15%>\"V poslední době zaznamenáváme z tihoto konkrétního důvodu od zahranišních turistů až pět stížností denně.\" Uvedl Tomio Okamura mluvčí AČCKA.

Taxislužba AAA radiotaxi s.r.o. již celou záležitost podala k soudu.

Tomio Okamura k problému taxikářů uvedl: \"V současné době ekonomické krize, kdy Česká republika zaznamenává meziroční úbytek počtu zahraničních turistů až o 17% a všichni bojujeme o každého turistu, nás všechny takové jednání těchto \"devadesátidevítikorunových\" taxikářů zásadně poškozuje nás všechny.\"

Asociace cestovních kanceláří a agentur předala minulý týden ministrovi pro místní rozvoj panu Vondruškovi zásadní řešení tohoto problému a požádala ho, aby návrh Asociace podpořil v Poslanecké sněmovně.

\"Navrhujeme novelu silničního zákona, která by upravila povinné umístění taxametru na horní části palubní desky tak, aby byl vždy jasně vidět i ze zadních sedaček (což nyní vůbec není, jelikož je umístěn pod řadicví pákou) a zákazník by tak měl po celou dobu cesty možnost ihned vizuálně kontrolovat cenu jízdného (jak je běžné v zahraničí). Klient by tak mohl v případě neoprávněného předražení požádat okamžitě o zastavení a mohl by vystoupit.\" Doplnil Okamura

Podle asociace by tak \"vykutálenému\" taxikáři nezbylo nic jiného, než se vrátit  hned opět na stanoviště a postavit se do řady na poslední místo za své kolegy.

Kurzy

Kurzovní lístek: 22.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,850 24,930
USD 23,250 23,390
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články