Předražené zakázky na ministerstvu obrany řídili bývalí elitní policisté

- Naše peníze autor: Redakce NašePeníze.cz

Tři někdejší elitní "protikorupční" detektivové, jejichž rukama prošly ty nejtřaskavější hospodářské kauzy - třeba podvody kolem zkrachovalé IPB, po odchodu od policie spolurozhodovali coby úředníci ministerstva obrany o předražených armádních zakázkách. Píše o tom v pondělním vydání deník MF DNES.

Ministerstvo podalo kvůli tendru trestní oznámení. To vyšetřuje protikorupční policie. Tedy služba, v níž mají všichni tři velmi dobré kontakty, Ilustrační foto:

Ministerstvo podalo kvůli tendru trestní oznámení. To vyšetřuje protikorupční policie. Tedy služba, v níž mají všichni tři velmi dobré kontakty, Ilustrační foto:, zdroj: NašePeníze.cz

Bývalí důstojníci Úřadu finanční kriminality a ochrany státu Roman Hošta, David Průša a Jan Paluska nastoupili po odchodu od policie na ministerstvo obrany a podle informací MF DNES spolurozhodovali v době ministra Martina Bartáka o předražených zakázkách na úklid vojenských ubytoven. V tendrech vítězily většinou nejdražší firmy, podle auditu přišel stát o 100 milionů.

Hošta byl šéfem ministerské organizace, která tendry vypsala. Paluska s Průšou seděli v hodnotící komisi, která nejdražší nabídky vybírala. Všichni tři se brání, že zakázky byly v pořádku a stát naopak ušetřil.

Ministerstvo podalo kvůli tendru trestní oznámení. To vyšetřuje protikorupční policie. Tedy služba, v níž mají všichni tři velmi dobré kontakty, píše MF DNES.

-Zdenek Michora,MED

Tagy: korupce zakázky Ministerstvo obrany