Přes terminál Sazky si už nedobijete kredit pro Vodafone, ani O2

18. 3. 2011 – 16:16 | Naše peníze | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Přes terminál Sazky si už nedobijete kredit pro Vodafone, ani O2
Sazka dluží všem třem tuzemským mobilním operátorům desítky milionů korun, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Společnosti Telefonica O2 Czech Republic , Vodafone, T-mobile a Sazka se dohodly na pozastavení dobíjení kreditu předplacených karet přes terminály Sazka a to s účinností od pátečního odpoledne.

Sazka dluží všem třem tuzemským mobilním operátorům desítky milionů korun. Mobilní operátoři ale nejsou jediní. Sazka totiž dluží i ČEZu, Veolii, pojišťovnám a dalším firmám, kterým se dá platit za jejich služby přes terminály Sazky. Sazka své dluhy potvrdila v dopise adresovaném prozatímnímu insolvenčnímu správci Josefu Cupkovi. Tržby mobilních operátorů přes terminály Sazky se pohybovaly kolem deseti miliard korun ročně.

Mobilní operátoři ale nejsou jediní, komu loterijní společnost Sazka dluží. Sazka totiž dluží i ČEZu, Veolii, pojišťovnám a dalším firmám, kterým se dá platit za jejich služby přes terminály Sazky. Sazka své dluhy potvrdila v dopise adresovaném prozatímnímu insolvenčnímu správci Josefu Cupkovi. Tržby mobilních operátorů přes terminály Sazky se pohybovaly kolem deseti miliard korun ročně.

 

Telefónica O2

 

"Na základě dnešní dohody mezi Sazkou a Telefónikou O2 Czech Republic dojde dnes k pozastavení možnosti dobíjení předplacených karet tohoto operátora na terminálech Sazky. Sazka společně se svým partnerem Telefónikou O2 Czech Republic dnes požádala o souhlas s tímto krokem předběžného insolvenčního správce a souhlas od něj obdržela. Společnost Sazka nastalá situace mrzí, zákazníkům a obchodním partnerům se za ni omlouvá" informoval mluvčí loterijní společnosti Jan Tuna.

"Zákazníkům se omlouváme za způsobené komplikace, které nejsou způsobeny společností Telefónica O2. Snažíme se co nejvíce usnadnit dobíjení zákazníků využívajících předplacených služeb od O2. Proto v současné chvíli distribuujeme zvýšené množství dobíjecích kupónů na řadu prodejních míst," informoval Žabka a dodal, že zákazníci O2 mohou nadále využívat dalších devět způsobů dobití kreditu.

"K dispozici jsou například dobíjecí kupóny, bankomaty, GSM banking dobíjení na pokladnách supermarketů a hypermarketů, dobíjení na čerpacích stanicích, obchodech s elektronikou, sázkových kancelářích, ve vybraných gastronomických zařízeních a v prodejnách maloobchodní sítě. Celý seznam způsobů dobíjení naleznou zákazníci na stránce http://www.o2.cz/dobijeni. Stránka navíc obsahuje také interaktivní mapu, která zákazníkům usnadní vyhledání nejbližšího místa pro dobití předplacené O2 karty," poznamenal Žabka.

Telefónica O2 nabízí také pomoc zákazníkům předplacených karet, kteří se ocitnou v nesnázích. Pokud jim dojde kredit a nemají možnost si ho hned dobít, služba O2 Rezerva jim poskytne okamžitou půjčku kreditu ve výši 30 korun. Tato částka se zákazníkovi strhne z účtu po dalším dobití. K získání kreditu stačí zavolat na číslo *107*#. Službu využijí zejména ti, kteří zrovna nejsou v blízkosti místa, kde je možné kredit si dobít.

 

Vodafone

 

Důvodem ukončení je podle operátora právě deklarovaná neschopnost Sazky plnit její závazky související s dobíjením karet přes terminály Sazky. Sazka má navíc Vodafonu dlužit desítky milionů korun. Podle Vodafonu toto opatření nebude mít žádný vliv na počet míst, kde si zákazníci Vodafonu mohou kredit dobíjet.

Jak firma upozorňuje, ve všech místech, kde jsou terminály Sazky, mají nebo v nejbližších dnech budou mít zákazníci Vodafonu možnost koupit si dobíjecí kupon a kredit si okamžitě dobít. Míst, kde si zákazníci Vodafonu mohou kredit dobít, je v České republice přes 20 tisíc. Kromě toho si zákazníci mohou dobíjet kredit přes internet.

"Vodafone společnost Sazka o rozhodnutí dočasně přerušit dobíjení přes její terminály písemně informoval zároveň s tím, že je připraven v plném rozsahu obnovit spolupráci poté, kdy bude Vodafonu poskytnuto dostatečné zajištění splnění platebních povinností Sazky vůči Vodafonu," prohlásil mluvčí operátora Miroslav Čepický.

Zákazníci Vodafonu mají nyní stále několik možností, jak si kredit v telefonu dobít. Buď mohou využit bankomaty České spořitelny, ČSOB/Poštovní spořitelny, Komerční banky, Euronetu, Oberbanky, Volksbanky, a CitiBanky, nebo prostřednictvím internetového bankovnictví České spořitelny, ČSOB, Poštovní spořitelny, Komerční banky, GE Money bank a Unicredit bank. Kredit lze také dobít ve více než 140 značkových a franšízových prodejnách Vodafone, na pokladnách obchodních řetězců Globus, Rossman, Electro World, Billa, prostřednictvím dobíjecích kuponů, které jsou v prodeji na více než 15 tisících prodejních místech po celé České republice (například trafiky, pobočky České pošty, obchodní řetězce či drobní obchodníci). Poslední možnost mají klienti přes Samoobsluhu Vodafone

 

T-Mobile

 

Společnosti T-Mobile a Sazka se dohodly na pozastavení služby dobíjení kreditu předplacených karet Twist pres terminály Sazka jako poslední, a to s účinnosti od pátečních 18 hodin. Informoval o tom v pátek Jiří Janeček z tiskového oddělení T-Mobilu.

"Pozastavení služby je závažný krok, k němuž jsme přistoupili až ve chvíli, kdy byly vyčerpány všechny alternativní možnosti. Jsme si totiž vědomi, že toto opatření může znamenat komplikace pro zákazníky. Mohu však všechny ujistit, že možností dobití je celá řada a že uděláme vše pro to, aby dopad na zákazníky byl minimální,“ uvedl generální ředitel T-Mobile Milan Vašina.

Pro dobití mohou zákazníci například zamířit do značkových a partnerských prodejen T-Mobile. Ty nabízejí dobíjecí kupóny i on-line doplnění kreditu. Dobít kredit lze také u vybraných bankomatů ČSOB, Komerční banky, České spořitelny, Poštovní spořitelny, Volksbank, Euronet a Citibank. Zákazníci mohou využívat i možností on-line platby přímo na stránkách T-Mobile či formou internetového bankovnictví u šesti finančních ústavů (Česká spořitelna, ČSOB, GE Money, Komerční banka, Poštovní spořitelna, UniCredit Bank).

K dispozici jsou podle Janečka také klasické papírové dobíjecí kupóny, a to v síti stovek prodejců po celé ČR. K dostání jsou nejen v hodnotě 400, 600 a 1000 korun. T-Mobile v pátek zahájil distribuci mimořádné edice kupónů v hodnotě 250 korun, tak aby nabídka vyhovovala všem majitelům předplacených karet. Kupony lze zakoupit i na eShopu T-Mobile. Kredit je možné navýšit i z Vyúčtování služeb (faktury), to znamená, že tarifní zákazník nechá na svůj účet dobít kredit majiteli Twist karty. Tuto možnost využívají podle Janečka především rodiče, kteří tak dobíjejí kredit svým dětem. Kredit lze pořídit také v prodejnách Globus, Billa, Rossmann a Electro World, sázkových kancelářích Tipsport, či pomocí terminálů CCS a e-va.

Kurzy

Kurzovní lístek: 24.2.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,300 25,380
USD 23,280 23,400
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články