Přispějete na splacení státního dluhu?

- Naše peníze autor: Redakce NašePeníze.cz

Ministerstvo financí disponuje speciálním účtem, na který může kdokoliv poslat finanční příspěvek na umoření dluhu. Uvedla to ve večerních zprávách TV Nova. Na tom by nebylo až tak nic špatného, kdyby nehrozilo, že blížící se volby vyhraje některá politická strana, která vytvoří obratem dluh nový rozhazováním na sociální příspěvky.

Foto: SXC

Foto: SXC , zdroj: NašePeníze.cz


\"Aktuální výše státního dluhu je 1,167 bilionů korun. A jednou z možností, jak jej umořit, je finanční dar, který by přijal rezervní fond.\" Uvedla TV Nova.



Čtěte také:

- Lidé se zadlužují stále více, život na dluh se Čechům zamlouvá
- Státní dluh ke konci června stoupl na 1,137 biliónu korun
- Poplatky nám nevadí, nechceme ale dluhy, zjistila ODS od voličů
- Státní dluh: Budou dnešními dluhy zadluženi naši vnuci?
- ČSSD: Zadlužíme vás, vaše rodiny i potomky zn. téměř ZDARMA

Meziročně se státní dluh zvýšil o 242,2 miliardy korun. Vyplývá to ze čtvrteční zprávy Ministerstva financí České republiky. Každý Čech včetně nemluvňat dluží více než 100 tisíc korun.
 
Podle ekonomů je navíc snižování státního dluhu pomocí peněz přímo od občanů ve světě běžná praxe.

V České republice však odborníci předpokládají, že se lidé takto příspívat budou zdráhat. Důvodem může být reálná hrozba výhry voleb sociálně demokratickou ČSSD, která se zadlužování nebojí a peníze rozhazuje na různé sociální programy i přes to, že na to státní rozpočet nemá.

Pokud se chystáte přispět na splacení státního dluhu, použijte číslo účtu u ČNB 123-3328001/0710. Do zprávy pro příjemce však napište: \"dar na snížení státního dluhu ČR\" - Je to nutné dokonce takto označit.

Tagy: půjčka peníze finance rozpočet pojištění hotovost úvěr tiskové zprávy