Pro Content obtěžuje české uživatele internetu a vyhrožuje žalobami

12. 2. 2010 – 0:01 | Spotřebitelé | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Pro Content obtěžuje české uživatele internetu a vyhrožuje žalobami
Pro Content obtěžuje české uživatele internetu, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Společnost Pro Content s.r.o. v minulém roce spustila internetový portál www.downloads-portal.sk s další podobné stránky. Na předmětných webových stránkách jsou nabízeny ke stažení různé programy, či jiný multimediální obsah. I když se weby tváří, že jsou bezplatné, je po registraci uživatelům oznámeno, že se stali předplatiteli obsahu webu na určité období.

Na úplatnost služby jsou spotřebitelé nedostatečně upozorněni, vzhledem k tomu, že cena za službu není v rámci registrace žádným přiměřeným způsobem zveřejněna. Společnost nyní uživatele nutí zaplatit zpravidla 60 Euro za první rok služby.

„Uživatelé však neuskutečnili platný projev vůle uzavřít úplatnou smlouvu (§§ 34, 35 odst. 3 občanského zákoníku). Smlouva tak nemohla platně vzniknout a společnost tudíž vymáhá neexistující pohledávku. Navíc obchodní podmínky obsahují rozpor v definici uživatele, který je definován, až jako osoba, která zaplatí,“ říká Mgr. Jiří Žůrek, právník Sdružení na obranu spotřebitele (SOS).

Společnost však uživatele i nadále vyzívá k zaplacení faktury, a mnozí z nich, patrně ve snaze vyhnout se domnělým potížím, nakonec raději zaplatí. Platit tyto faktury však SOS zásadně nedoporučuje.

„Pokud uživatel dosud nic nezaplatil, tak se dle obchodních podmínek nestal uživatelem, a smlouva tudíž uzavřena nebyla. Připomínáme, že právní úkon musí být učiněn srozumitelně a určitě, jinak je neplatný. Neplatný je také právní úkon, který svým obsahem nebo účelem odporuje zákonu nebo jej obchází anebo se příčí dobrým mravům,“ dodává Žůrek.

Nyní SOS vyčkává na sdělení společnosti ke zmíněné výzvě. V případě zamítavého stanoviska je SOS připraveno podniknout vůči společnosti další právní kroky. Pro zákazníky však nadále platí zejména toto doporučení: Nenechat se zastrašit bezprávnými výzvami společnosti a faktury zásadně ignorovat!

Kam dál?
- Podvody na inzertních serverech: Buďte opatrní s platbou předem!
- Investice: Sliby o velkých výdělcích z vás boháče neudělají
- Edbusy - velkolepý podvod v likvidaci

Kurzy

Kurzovní lístek: 16.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,240 25,360
USD 23,250 23,430
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články