Protidrogové programy získají od Ministerstva zdravotnictví 14 milionů korun

22. 5. 2009 – 9:56 | Naše peníze | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Protidrogové programy získají od Ministerstva zdravotnictví 14 milionů korun
Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Ministerstvo zdravotnictví ČR rozdělilo v letošním roce 14 milionů korun vybraným projektům v rámci dotačního programu Protidrogová politika. Hlavními prioritami pro rok 2009 byly při rozdělování dotací stanoveny a mbulantní léčba osob závislých na návykových látkách, substituční léčba, detoxifikační léčba, ústavní léčba závislých osob a úhrada zdravotnického materiálu kontaktním centrům a terénním službám.


Pro letošní rok obdrželo ministerstvo zdravotnictví žádosti o dotace na celkem 98 neinvestičních projektů. Jeden z nich byl vyřazen z důvodu nerespektování druhu podporovaných služeb. Při rozhodování o přidělení dotací MZ nerozlišovalo mezi státním a nestátním sektorem a rozhodovalo pouze na základě kvality předložených projektů. V případě protidrogových programů byla nejvyšší prioritou v dané oblasti kvalitní a dostupná léčba pro závislé osoby.

- Lék proti AIDS by mohl být na trhu již za pět let
- Počet uživatelů drog neustále roste a s nimi i náklady na léčbu

Doposud Komise pro přidělování finančních prostředků rozdělila 13,9 milionu korun z celkových 14,25 milionů korun připravených na dotační protidrogové programy. V současné době jsou vypláceny finanční prostředky jednotlivým organizacím.

\"Jednotlivými projekty ministerstvo zdravotnictví plní i úkoly vyplývající z vládou schváleného Akčního plánu realizace Národní strategie protidrogové politiky na období 2007 až 2009. Finanční prostředky byly rozdělovány v souladu s prioritami a metodikou pro poskytování finančních prostředků na letošní rok,\" uvádí ministryně zdravotnictví Dana Jurásková.


Kurzy

Kurzovní lístek: 20.5.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,660 24,760
USD 23,290 23,470
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články