Půlka taxislužeb v Česku stále porušuje právní předpisy

16. 2. 2010 – 7:39 | Spotřebitelé | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Půlka taxislužeb v Česku stále porušuje právní předpisy
Taxikáři stále porušují právní předpisy, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Česká obchodní inspekce v měsíci leden 2010 provedla kontrolu vozidel taxislužby, poskytující službu na území ČR. Polovina z nich porušila právní předpisy.

Celkem bylo v měsíci lednu provedeno na území České republiky celkem 26 kontrol vozidel taxislužby. Z celkových 26 kontrol byly 2 kontroly provedeny ve večerních a nočních hodinách a to ve spolupráci s příslušníky Městské Policie.

Porušení právních předpisů bylo zjištěno celkem ve 13 případech, tj. 50% z provedených kontrol.

 

<%Anketa15%>

 

Ceny a ceníky Taxikářů jsou nejčastěji závadné

Nejčastěji docházelo k porušení zákona, kdy poskytovatel služby neinformoval spotřebitele v souladu s cenovými předpisy o ceně poskytované služby, ceník poskytovaných služeb byl neúplný, kdy chyběla informace o poskytované službě, či tato informace byla neúplná. Dále byla zjištěna nekalá/klamavá obchodní praktika, kdy nabyla uvedena písemnou formou informace o poskytované službě „čekání“ a v kterých případech je tato služba účtována. Ve 3 případech bylo zjištěno porušení zákona o silniční dopravě v platném znění, tato zjištění byla postoupena příslušnému dopravnímu úřadu k přijetí opatření v rámci jejich pravomoci.

Kam dál? Předražené taxislužby v Praze mají nový fígl

Kurzy

Kurzovní lístek: 27.2.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,270 25,390
USD 23,290 23,470
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články