Půlkilové balíky pošta do USA už pošle, má náhradního přepravce

16. 11. 2010 – 8:19 | Spotřebitelé | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Půlkilové balíky pošta do USA už pošle, má náhradního přepravce
Dohoda České pošty s alternativním leteckým dopravcem je časově omezena do 8. prosince, Foto: Cpost | zdroj: NašePeníze.cz

Od čtvrtka 18. listopadu Česká pošta obnovuje leteckou dopravu zásilek nad 453g do Spojených států amerických.

„Od okamžiku, kdy jsme na základě požadavku vlády USA museli stejně jako ostatní země světa vyhlásit omezení při přepravě, jsme dostali celou řadu stížností od našich zákazníků, nejenom z podnikatelského sektoru. Okamžitě jsme proto začali vyjednávat s leteckými přepravci, kteří disponují letadly pouze pro přepravu nákladu. Restrikce totiž platí především pro pasažérské lety. Vyjednávání byla obtížná, protože stejnou cestu začali hledat ostatní poštovní operátoři Evropy a kapacita nákladních letadel je omezená. Jsem ráda, že se nám při velké konkurenci podařilo s dopravcem dohodnout, a tím vyjít našim zákazníkům vstříc,“ uvedla Ing. Marcela Hrdá, generální ředitelka České pošty.

 

Psali jsme: Pošta kvůli terorismu mění podmínky, půlkilový balík do USA nepošle

 

Dohoda České pošty s alternativním leteckým dopravcem je časově omezena do 8. prosince, tedy data, kdy Světová poštovní unie předpokládá ukončení restrikcí pro přepravu leteckých zásilek do USA.

V důsledku zjištěného teroristického nebezpečí u zásilek přepravovaných letecky přijala vláda USA zpřísněná bezpečnostní opatření, která mají přímý vliv na služby České pošty, poskytované zákazníkům. Od 15. listopadu proto Česká pošta prozatím nepřijímá všechny druhy „prioritních“ zásilek o hmotnosti 453 g a více, určené k dodání ve Spojených státech amerických. Zásilky do USA mohou zákazníci odeslat pouze tzv. ekonomickou cestou (pozemní/námořní), která má přepravní dobu zhruba 20 až 30 dnů. Toto opatření se netýká podavatelů, kteří mají s Českou poštou uzavřen dlouhodobý obchodní vztah, a to po dobu delší než 30 kalendářních dnů a zároveň mají na České poště založenou korespondenční a účtovací adresu. Zásilky těchto klientů Česká pošta přijímá k letecké přepravě i nadále.

Kurzy

Kurzovní lístek: 27.2.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,270 25,390
USD 23,290 23,470
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články