Putin před volbami slibuje Rusům vyšší mzdy, studentům stipendia

- Zahraniční autor: Redakce NašePeníze.cz

Premiér Vladimir Putin v pátek na stranickém sjezdu ve městě Brjansk slíbil státním zaměstnancům vyšší mzdy a studentům vyšší stipendia. Informuje o tom agentura Reuters.

Putin by se měl ještě letos rozhodnout, zda bude usilovat o návrat do Kremlu, Foto:SXC

Putin by se měl ještě letos rozhodnout, zda bude usilovat o návrat do Kremlu, Foto:SXC,zdroj: NašePeníze.cz

"Jedním z největších problémů země jsou stoupající ceny potravin," řekl Putin na sjezdu strany Jednotné Rusko. "Nemůžeme se zbavit sociálních závazků, ponechat lidí jejich problémům a slibovat vzkvétající zítřky," pokračoval.

Během projevu k tisícům delegátů stál Putin před obří obrazovkou, na jejímž pozadí vlála ruská zástava a před ní se objevovaly pravoslavné chrámy s cibulovými kopulemi na věžích, jezera lemovaná stromy a lány zlátnoucího obilí.

Putin v projevu ujistil, že jeho vláda "nenechá Rusy padnout" a od listopadu zvýší platy státním zaměstnancům i stipendia studentům.

Premiér předpověděl, že Rusko bude prosperovat, protože stoupající ceny ropy přinesou do ruského rozpočtu 1,5 bilionu rublů, zhruba bilion korun.

Reuters označuje Putinovu řeč za předvolební. V Rusku se 13. března uskuteční místní volby, v listopadu budou Rusové rozhodovat o zástupcích v parlamentu. Především však – v příštím roce budou prezidentské volby.

Putin by se měl ještě letos rozhodnout, zda bude usilovat o návrat do Kremlu. Z něj v roce 2008 odešel, protože ruská ústava stejně jako česká povoluje pouze dvě prezidentská období za sebou.

-Pavel Jégl | MED

Tagy: Rusko mzdy populismus volby Putin