Řekové berou penzi i po smrti

6. 6. 2011 – 19:15 | Zahraniční | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Řekové berou penzi i po smrti
Z údajů ministerstva vyplývá, že zhruba 4 500 mrtvých bývalých státních úředníků nadále dostává své poukázky na důchod, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Zadlužené Řecko, které v poslední době dělá vrásky finančním trhů i státům eurozóny, vyplácí důchody i mrtvým. V pondělí o tom informovala agentura Reuters s odkazem na údaje tamního ministerstva práce.

Ministryně práce Louka Katseliová vysvětlila, že vláda prověřuje i podezřelé množství lidí, kteří jsou starší sta let, a berou důchod.

Z údajů ministerstva vyplývá, že zhruba 4 500 mrtvých bývalých státních úředníků nadále dostává své poukázky na důchod. Tím ještě více roste břemeno daňových poplatníků, protože vláda na důchodech pro mrtvé tratí více než 16 milionů eur (zhruba 391 milionů Kč) ročně, potvrdila Katseliová pro list Ta Nea.

Řecké úřady často vedou jen chabé údaje o podobných událostech. Občané navíc často neoznámí úmrtí svých příbuzných a pobírají jejich penze. Vláda ve snaze zkrotit obrovské zadlužení slíbila zakročit proti obdobným nešvarům.

-Simone Radacicova | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 8.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,270 24,390
USD 22,470 22,650
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články