Revoluce ve školství: Notebook pro každého studenta

- Naše peníze autor: Redakce NašePeníze.cz

Do budoucna by studenti středních škol mohli dostávat ve školách notebooky. S tímto ambiciózním projektem před začátkem nového školního roku přichází bývalá učitelka a nynější náměstkyně ministra vnitra Lenka Ptáčková Melicharová (KDU-ČSL), která považuje moderní informační technologie v novém tisíciletí ve školách za nezbytný standard. Před pár týdny svůj projekt navíc představila na sociální síti Facebook, ke kterému se do dnešního dne přihlásilo přes sedm tisíc příznivců.

Foto: SXC

Foto: SXC,zdroj: NašePeníze.cz


„Místo nových počítačů do školních učeben požaduji, aby každý student dostal vlastní notebook, který by po dobu studia aktivně využíval. Počítače pro každého navíc usnadní vzájemnou komunikaci a dokážou sjednotit a zrychlit práci jak studentům, tak učitelům,“ vysvětluje hlavní důvody návrhu Lenka Ptáčková Melicharová, která připouští i finanční spoluúčast a motivaci studentů.

- Stavební spoření pro financování studia pomůže jen bohatším míní senát
- Musí absolventi středních a vysokých škol během prázdnin platit sociální pojištění?
- Brigády pro studenty: Brigádnící pozor na jiné pracovně právní vztahy

„Počítače ve školních učebnách bývají dost často poškozené a zkušenosti ukazují, že se k vlastním věcem studenti chovají vždy mnohem lépe. Navíc několik tisícovek korun ročně dávají studenti do učebnic a školních pomůcek, které by nově mohly být využité jako příspěvek na notebooky,“ dodává k návrhu Ptáčková Melicharová.

Ptáčková v současné době zpracovává podrobný návrh projektu, který počítá s možností čerpat dotace z evropských fondů. Svůj záměr představila před dvěma týdny veřejnosti na Facebooku, kde se nechává otevřeně inspirovat a o svém plánu s pěti tisící fanoušky živě diskutuje.


reklama: Studentský inzertní server

Tagy: půjčka peníze finance rozpočet pojištění hotovost úvěr tiskové zprávy