Slevové portály prodávají i pozemky na měsíci, nekupujte je!

21. 11. 2012 – 17:32 | Spotřebitelé | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Slevové portály prodávají i pozemky na měsíci, nekupujte je!
Právník doplnil, že u nabídky by mělo být viditelně uvedeno, že se jedná o recesi. Jenomže obě společnosti inzerují, že kupující se stane právoplatným majitelem kousku Měsíce. Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Nekupujte pozemek na Měsíci od Galaktické agentury s. r.o. Nabídka není míněna vážně, žádný stát si nemůže přivlastnit vesmírná tělesa, varoval Spotřebitel net.

Pozemky na Měsíci nabízí slevový portál Vykupto.cz, případně přímo dodavatel slevy Galaktická agentura. "Měsíc, popřípadě jiná vesmírná tělesa, jsou mezinárodním prostorem dle takzvané Kosmické smlouvy z roku 1967. To znamená, že si žádný stát nemůže přivlastnit Měsíc," vysvětlil právník sdružení Spotřebitel net Tomáš Kučera.

Kučera dodává, že tím pádem se žádná fyzická ani právnická osoba nemůže stát právoplatným vlastníkem pozemku na Měsíci. "Vlastnické právo totiž může existovat jen v rámci určitého státu," uvedl.

Právník doplnil, že u nabídky by mělo být viditelně uvedeno, že se jedná o recesi. Jenomže obě společnosti inzerují, že kupující se stane právoplatným majitelem kousku Měsíce. "Z toho důvodu se nemůžeme ubránit dojmu, že jde o podvod," zmínil Kučera.

Spotřebitel net tak nabádá všechny potenciální zákazníky, aby své rozhodnutí koupit si měsíční pozemek důkladně uvážili. Jediné, co za své peníze dostanou, bude totiž soubor materiálů od společnosti Galaktická agentura, jež nemají žádnou právní hodnotu. "A i kdyby v budoucnu bylo možné kolonizovat Měsíc či jiné planety, nelze se na základě těchto smluv domáhat vlastnického práva k určitému pozemku na Měsíci," uzavřel Kučera.

Katerina Surmanová | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,290 25,430
USD 23,330 23,510
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články