Slováci chtějí zavírat obchody pokud budou prodávat zkažené potraviny

- Zahraniční autor: Redakce NašePeníze.cz

Slovenský ministr zemědělství Ľubomír Jahnátek pohrozil ve čtvrtek prodejcům potravin, že pokud budou nadále prodávat zkažené potraviny, nechá obchody zavřít. Uvedl to server deníku SME.

Při kontrolách nejhůře dopadly malé a střední prodejny a také hypermarkety během kontrol mimo pracovní dobu, Ilustrační Foto:NašePeníze.cz

Při kontrolách nejhůře dopadly malé a střední prodejny a také hypermarkety během kontrol mimo pracovní dobu, Ilustrační Foto:NašePeníze.cz , zdroj: NašePeníze.cz

Situace v prodeji potravin podle ministra znovu nabývá negativní tendenci a zase se objevují případy, které nejsou v souladu se zákonem. Vyzval Slováky, aby opět zvýšili ostražitost při svých nákupech.

Jahnátek obchodníkům vzkázal, že pokud se i v dubnu zopakují nedostatky, které zjistili inspektoři Státní veterinární a potravinové správy v prvních dvou měsících letošního roku, nekompromisně zavře jejich provozovny.

Při kontrolách nejhůře dopadly malé a střední prodejny a také hypermarkety během kontrol mimo pracovní dobu. Jednalo se hlavně o špatnou manipulaci a přepravu potravin.

V malých obchodech objevili inspektoři nedostatky u 43,59 procenta potravin, ve středních prodejnách to bylo 47,44 procenta a v super- a hypermarketech 65,22 procenta.

Martin Carek | MED

Tagy: jídlo Slovensko potraviny obchody zkažené potraviny