Slováci se budou muset ohlásit na úřadech, pokud pojedou za hranice

- Zahraniční autor: Redakce NašePeníze.cz

Slovensko přitahuje šrouby. Pokud pojedou Slováci za hranice své země na delší dobu než tři měsíce, budou to muset povinně ohlásit úřadům, informoval ve čtvrtek deník Pravda s odvoláním na agenturu TASR.

Občan Slovenské republiky, který se od příštího roku rozhodne vycestovat do zahraničí na dobu delší než 90 dnů, bude mít povinnost nahlásit se příslušné ohlašovně v místě trvalého pobytu. Foto:SXC

Občan Slovenské republiky, který se od příštího roku rozhodne vycestovat do zahraničí na dobu delší než 90 dnů, bude mít povinnost nahlásit se příslušné ohlašovně v místě trvalého pobytu. Foto:SXC , zdroj: NašePeníze.cz

Občan Slovenské republiky, který se od příštího roku rozhodne vycestovat do zahraničí na dobu delší než 90 dnů, bude mít povinnost nahlásit se příslušné ohlašovně v místě trvalého pobytu. Pokud to neudělá, spáchá přestupek, za který mu hrozí pokuta. Vyplývá to z novely zákona o hlášení pobytu občanů, kterou schválili slovenští poslanci.

Změna zákona se nelíbí opozici. "Tato úprava je nevhodná a nadměrně a neodůvodněně zasahuje do svobodného pohybu a soukromí občanů," řekl poslanec SaS Peter Osuský.

Martin Carek | MED

Tagy: Slovensko cestování hlášení