Sociální síť Facebook získala investici, hodnota firmy je 50 miliard dolarů

3. 1. 2011 – 19:39 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Sociální síť Facebook získala investici, hodnota firmy je 50 miliard dolarů
Hodnota Facebooku je teď dokonce vyšší, než společností jako eBay, Yahoo či Time Warner., Foto: NašePeníze.cz | zdroj: NašePeníze.cz

Populární sociální síť Facebook získala investici na úrovni 500 milionů dolarů (9,396 miliardy Kč). Tato transakce zvýšila hodnotu Facebooku až na 50 miliard dolarů (939,6 miliardy Kč), informoval list The New York Times.

Americká banka Goldman Sachs investovala do Facebooku 450 milionů dolarů (8,45 miliardy Kč), zatímco ruská společnost Digital Sky Technologies do Facebooku vložila 50 milionů dolarů (939,6 milionu Kč). Díky této transakci je nyní hodnota Facebooku dokonce vyšší, než společností jako eBay, Yahoo či Time Warner.

Facebook bude moci využít nové finance na rozvoj nových produktů, získání vysoce kvalifikovaných zaměstnanců a možná i na další akvizice.

List The New York Times uvedl, že postup finanční skupiny Goldman Sachs, která je považována za jednoho z nejbystřejších investorů, ukazuje na rostoucí sílu Facebooku.

Podle listu by transakce mohla tlačit na společnost Facebook, aby vstoupila na burzu. Dosud šéf Facebooku Mark Zuckerberg odmítal možnost prodeje či primární emise akcií. Podle zdrojů deníku by však vedení Facebooku mohlo zvážit emisi akcií v roce 2012.

-Simone Radacicova,MED

Může vás zajímat:

- Facebook udělal z Marka Zuckerberga nejmladšího miliardáře

- Firmení profil na Facebooku. Ano či ne

Kurzy

Kurzovní lístek: 29.11.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,210 24,330
USD 22,060 22,240
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články