Státní zakázky má mít v moci podle Paroubka jediný úřad

6. 4. 2010 – 16:56 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Státní zakázky má mít v moci podle Paroubka jediný úřad
ČSSD chce centralizovat státní zakázky, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

V případě, že sociální demokracie zvítězí v květnových volbách do Poslanecké sněmovny, prosadí centralizaci veřejných zakázek, za které bude odpovídat jediný úřad. V úterý to na semináři ČSSD zaměřeného proti korupci prohlásil předseda ČSSD Jiří Paroubek.

Socialisté si od sjednocení veřejných zakázek slibují značné úspory pro státní správu a snížení míry korupce. "Bude možné například vyjednat řadu množstevních slev. Výhodou bude také jejich větší kontrola," uvedl Paroubek.

Už dříve ČSSD o centralizaci státních zakázek uvažovala. Tehdy měl za jejich přidělování převzít odpovědnost Státní fond hmotných rezerv. Návrh se však nepodařilo prosadit. "V současnosti se můžeme vrátit k tomu původnímu návrhu, ovšem stále o tom jednáme," potvrdil Paroubek, že nemá jeho strana ještě jasno, jaká instituce bude státní zakázky spravovat.

 

<%Anketa101%>

 

Kromě toho chtějí sociální demokraté bojovat s korupcí pomocí speciální rady vlády, jejíž předseda by byl přímo podřízen premiérovi. "Tato rada pak bude mít za úkol prosazovat protikorupční program," sdělil šéf ČSSD. Návrh na zřízení rady vlády pro boj proti korupci chce Paroubek předložit ve vládě nejpozději do konce října.

 

<%Anketa19%>

 

Socialisté se chtějí po vítězných květnových volbách také zasadit o větší spolupráci s neziskovou Transparency international, do jednoho roku zavést povinnou elektronickou dražbu na nákup některého zboží nebo služeb, prosadit zákon o lobbingu, obnovit finanční policii a zamezit firmám s anonymními akciemi na majitele zúčastnit se výběrových řízení na státní zakázky.

(Mediafax)

Kam dál?

- Korupce v Česku činí ročně kolem 200 miliard korun říká Miloš Zeman

- Korupce nezmizí, slibům politiků o skoncování s korupcí nikdo nevěří

- Korupce je v česku normální, zvlášť mezi úředníky a v politice

- Firmy: Získat veřejnou zakázku bez úplatku nejde

- Kdo nebere úplatky, okrádá svojí rodinu

Kurzy

Kurzovní lístek: 14.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,640 24,760
USD 22,970 23,150
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články