Stavební spořitelny se snaží lákat nové klienty. Přehled akcí

23. 11. 2015 – 0:01 | Stavební spoření | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Stavební spořitelny se snaží lákat nové klienty. Přehled akcí
zdroj: freeimages.com

Stavebním spořitelnám se stále daří poskytovat úvěry. Uzavírání nových smluv je ale jejich slabší stránkou. Některé stavební spořitelny se proto snaží lákat nové klienty na finanční zvýhodnění či tablet. Akce se zaměřují na děti a mladší klienty.

Od ledna do října letošního roku poskytly stavební spořitelny úvěry za téměř 40 miliard korun, což představuje meziroční nárůst přibližně o pětinu. Na druhou stranu se jim nedaří získávat nové klienty, počet nově uzavřených smluv nedosáhl ani 380 tisíc. Meziročně tak došlo k více než čtvrtinovému poklesu. Pro srovnání v loňském roce poskytnuté úvěry meziročně klesly o jednu desetinu na 40,2 miliardy korun. Počet nově uzavřených smluv se naopak meziročně mírně zvýšil na více než 613 tisíc.

„Postupný pokles zájmu o stavební spoření je pochopitelný. Banky totiž výrazně uvolnily pravidla pro poskytování hypoték. Dosáhnou na ni tak i ti, kteří dříve museli zvolit úvěr ze stavebního spoření. Ten byl však vždy méně výhodný než klasická bankovní hypotéka, což letošní historicky nejnižší hypoteční sazby jen umocňují,“ uvedl Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Ekospol.

Stavební spořitelny se snaží zvrátit trend

Stavební spořitelny se s tímto trendem ovšem snaží bojovat. Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS, Liška) rozjela 16. listopadu kampaň zaměřenou na zájemce do 29 let, která potrvá do 27. listopadu.

„Stavební spoření je mezi bezpečnými produkty stále nejvýhodnější formou spoření. Nabízíme úrokovou sazbu 1,3 %, po přičtení státní podpory tak u nás klienti mohou při optimální měsíční úložce získat efektivní zhodnocení 3,5 % ročně,“ vysvětluje člen představenstva ČMSS Manfred Koller a dodává: „V aktuální kampani chceme stavební spoření ještě více zatraktivnit především pro mladé lidi, proto budeme k nově uzavřeným smlouvám jako dárek rozdávat tablety Lenovo.“ Cílová částka pro získání zvýhodnění nesmí přesáhnout 500 tisíc korun. 

Nabídka RSTS  se vyplatí jen do určité míry

Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) nabízí do konce roku zvýhodnění pro mladé od 12 do 25 let. Stanovením věkové hranice na 12 let se RSTS chce vyhnout otázce opatrovnických soudů. Po uplynutí šestileté vázací doby a tím pádem dosažením 18 let mohou děti smlouvu ukončit i bez řízení před opatrovnickým soudem.

Bonus 500 korun je ovšem fixní. Jelikož se neváže na výši cílové částky, klientům s vyšší cílovou částkou se vyplatí uzavření smlouvy přes internet, kde RSTS nabízí slevu 50 procent na poplatek za uzavření smlouvy, který činí jedno procento z cílové částky. Cílová částka, při které se bonusových 500 korun vyplatí, je proto 100 tisíc korun. Smlouva přes internet je omezena cílovou částkou ve výši 200 tisíc korun.  

Modrá pyramida představuje nový tarif

Nové klienty láká od 20. listopadu i Modrá pyramida stavební spořitelna (MPSS). Připravila si nový tarif Trend, v rámci kterého snižuje úrokovou sazbu úvěrů na 3,49 procenta ročně a stanovuje základní roční úroky z vkladů na 0,5 procenta s bonusovým zvýhodněním 0,7 procenta. Slibuje celkové zhodnocení vkladů, tedy včetně státní podpory, ve výši 3,56 procenta ročně.

Modrá pyramida nenechává stranou ani dlouholeté klienty. Klientům, kteří již překročili šestiletou vázací domu, nabízí MPSS při prodloužení smlouvy o dalších šest let a navýšení cílové částky úrokový bonus ve výši 0,5 procenta. Vklady se pak budou úročit jedním procentem. „Z pohledu klienta je jistě přínosem i to, že celkovou výši úrokové sazby (základní úrokovou sazbu i úrokový bonus) garantuje Modrá pyramida klientovi po celou dobu sjednaného úrokového zvýhodnění – tedy 6 let,“ láká klienty člen představenstva Modré pyramidy Aleš Mašanský.

-Více na Hypoindex.cz

Zdroje:
Hypoindex.cz

Kurzy

Kurzovní lístek: 30.9.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,330 24,450
USD 22,990 23,170
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články