Svatební šaty? Luxusní jen na obrázku, nenechte si zkazit zážitek

17. 8. 2015 – 0:06 | Spotřebitelé | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Svatební šaty? Luxusní jen na obrázku, nenechte si zkazit zážitek
Setkali jsme se s případem spotřebitelky, která si zakoupila svatební šaty na stránkách www.amaidtoshine.com. Foto:SXC, text: dTest | zdroj: NašePeníze.cz

Svatební šaty z e-shopu s nádhernými ilustračními fotografiemi a příznivými cenami by mohly zlákat mnohou nevěstu. Doručené šaty ale mohou být zcela odlišné, než slibovaly fotografie svatebních modelů. Podezřelý e-shop může prozradit například nedokonalá čeština v popiscích a „recenzích“ zákaznic.

Pracovníci sdružení dTest se setkali s případem spotřebitelky, která si zakoupila svatební šaty na stránkách www.amaidtoshine.com. Stránky vypadají na první pohled důvěryhodně a lze snadno přehlédnout, že se jedná o prodejce z Hong Kongu. Spotřebitelka to zjistila až při proclení zásilky a tím její problémy teprve začaly.

Spotřebitelský problém? Volejte poradnu dTestu na telefonním čísle 299 149 009. Naši poradci jsou připraveni vám pomoci každý všední den od 9 do 17 hodin.

Stránky www.amaidtoshine.com obsahují spoustu fotografií modelek v nádherných svatebních róbách. Popisky i texty jsou v češtině. Pozorným návštěvnicím a návštěvníkům však jistě neunikne, že překlad není příliš zdařilý. Píše se zde například o „můj zpětná vazba“, strojový překladač se postaral i o „recenze“ od jednotlivých zákaznic, kupříkladu: „Byl jsem ohromen kvalitou tohoto šaty. Za cenu, že je to také stojí za nákup. Velikosti běžet o něco menší, než jsem čekal.“ Obchodní podmínky a další důležité informace jsou pak pouze v angličtině.

Když objednané svatební šaty dorazily, vyšlo najevo, že vůbec neodpovídají fotografiím na stránkách prodávajícího. Kromě toho měly i děravou spodničku, což podle vyjádření obchodníka způsobil přepravce. Na reklamaci neodpovídající podoby šatů prodávající spotřebitelce sdělil, že šaty jsou přesně takové jako na fotografii a peníze vracet nehodlá, ani když se mu zboží vrátí zpět.

Zmíněná spotřebitelka měla štěstí v neštěstí, platila totiž objednávku platební kartou. Ihned po odmítnutí reklamace obchodníkem se obrátila na svou banku a požádala o zpětnou platbu, takzvaný chargeback. Pokud se totiž ukáže, že se spotřebitel nechal napálit podvodnou nabídkou, připíše banka kupujícímu peníze zpět a následně si jejich vymáhání po obchodníkovi zajistí sama. Při výběru e-shopu je vždy na místě obezřetnost, ať už kupujeme drahé šaty na významný den nebo trička za pár korun.

Kurzy

Kurzovní lístek: 28.1.2023 Exchange s.r.o.

EUR 23,760 23,860
USD 21,900 22,000
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články