Švýcarská Swiss Life v ČR spouští speciální službu pro lékaře

- Zdravotnictví autor: Martin Slapnička

Lékaři pracují v oboru náročném nejen na vzdělání, ale také legislativu. Švýcarská finanční instituce Swiss Life, pro ně proto i v České republice, po vzoru Velké Británie, spouští speciální službu Swiss Life Medical. Ten tvoří tým specialistů Swiss Life a také síť partnerů specializujících se na služby lékařům a ostatním profesionálům v oboru zdravotnictví.

Ilustrační foto

Ilustrační foto , zdroj: freeimages.com

Mezi klíčová témata služby Medical patří bezesporu odpovědnost lékaře. A to jak profesní odpovědnost, tak odpovědnost z provozu vlastní praxe nebo, v případě lékařů zaměstnanců, odpovědnost lékaře vůči zaměstnavateli. Dalším klíčovým tématem je například zajištění právní ochrany. Jde zde zejména o pomoc při obvinění lékaře z postupu non lege artis, případně pomoc v rámci jednání s dodavateli nebo zdravotní pojišťovnou.

Základem služby je ovšem komplexní správa a servis, které se týkají financí lékařů. A to včetně zajištění kompenzace v případě neschopnosti výkonu profese, přerušení provozu nebo tvorby rezerv na konkrétní finanční cíle. Velmi oceňovaná je také pomoc při nákupu či prodeji lékařské praxe, včetně možného převodu podnikání z OSVČ na jinou právní formu.

Jak na svou práci pohlížejí sami lékaři?

Tagy: zdravotnictví lékař české zdravotnictví Swiss Life

Zdroje: Swiss Life Select