Švýcarské finanční skupině Swiss Life rostou příjmy. V Česku boduje u lékařů a bohatých

18. 8. 2017 – 8:54 | Banky | Martin Slapnička | Diskuze:

Švýcarské finanční skupině Swiss Life rostou příjmy. V Česku boduje u lékařů a bohatých
Podle analýzy skupiny Swiss Life roste v České republice počet osob, které disponují volnými prostředky přes 5 milionů korun, avšak nemají adekvátní servis běžný u privátních bank. Foto:Swiss Life | zdroj: NašePeníze.cz

Čistý zisk skupiny Swiss Life vzrostl v první polovině roku 2017 o pět procent na 524 milionů švýcarských franků. Příjmy z provizí se zvýšily 16 procent na 222 milionů švýcarských franků.

„V prvním pololetí roku 2017 se nám podařilo znovu posílit ziskovost a především dál zvýšit naše příjmy. V zavádění celoskupinového programu „Swiss Life 2018“ postupujeme rychleji, než jsme plánovali. Dlouhodobě udržitelná a konzistentní orientace na ziskovost a efektivní využívání kapitálu nám znovu umožnily vylepšit ziskovost. Swiss Life je tedy ve velice dobré pozici k dosažení finančních cílů pro rok 2017,“ uvedl Patrick Frost, generální ředitel skupiny Swiss Life.

Swiss Life Švýcarsko vzrostla o jedno procento na 425 milionů švýcarských franků, Francie o sedm procent na 134 milionů eur, Německo o 15 procent na 65 milionů eur. Swiss Life International, jejíž součástí je i česká Swiss Life Select, zvýšila výsledek o dvě procenta na 23 milionů eur.

Především lékaři, farmaceuti, veterináři a movití klienti...

Švýcarská poradenská společnost nabízí českým lékařům řešení, které na trhu dlouho chybělo. V rámci nové služby Swiss Life Medical inspirované spoluprací s British Medical Association nabízí od března profesionálům v oboru komplexní pokrytí jejich soukromých i pracovních finančních potřeb. Služba Medical obsáhne vše od krytí profesní odpovědnosti a dalších specifických rizik oboru, koupě a prodeje lékařské praxe až po řešení pro prožití penze podle vlastních představ. O finance lékařů nebo lékařských organizací se stará tým specializovaných konzultantů.

Mezi privátní klienty patří také mnoho významných manažerů a podnikatelů v ČR, jak uvádějí v referencích na svých webových stránkách.

Swiss Life také řeší penzi více než polovině švýcarských občanů a podobnou službu nabízí také tuzemským klientům.

Zdroje:
Swiss Life ČR

Kurzy

Kurzovní lístek: 29.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,710 24,830
USD 22,770 22,950
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články