TEST: Ani drahá pračka nemusí dobře prát

9. 2. 2010 – 12:59 | Spotřebitelé | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

TEST: Ani drahá pračka nemusí dobře prát
Drahá pračka neznamená kvalitní, SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Časopis TEST pravidelně testuje automatické pračky. Tentokrát se zaměřil na 14 modelů s předním plněním. Dražší pračky se umístily na předních místech, ale mezi horšími skončil i jeden výrobek s cenou přes dvacet tisíc korun. Nedokázal dostatečně dobře vyprat prádlo.

Poprvé se v testu objevují i značky praček, které se v ČR řadí mezi populární - Goddess a Amica.

Časopis TEST testuje automatické pračky pravidelně každý rok. V testech se objevují modely renomovaných a nejprodávanějších značek, jako jsou AEG, Ardo, Bosch, Electrolux, Gorenje, Miele nebo Whirlpool. Letos byly do testu zařazeny i nové modely dosud netestovaných praček Amica, Goddess a Panasonic.

 

<%Anketa5%>

 

Modely nově testovaných značek prokázaly různorodou kvalitu. Značka Amica s modelem AWSE 10D zklamala, se známkou „dostatečně“ patří k pračkám s nejhoršími výsledky za poslední dva roky. „I když se jedná o levnou pračku s cenou okolo osmi tisíc korun, nesplňuje základní požadavek, kterým je dobře vyprané prádlo,“ vysvětluje Václav Beneš, redaktor časopisu TEST. O tisíc korun levnější pračka Goddess se známkou „uspokojivě“ je sice velmi hlučná a velmi špatně máchá, prádlo ale vypere dobře.

Dvě pračky Panasonic, novinky této firmy, které se v České republice prodávají výhradně v síti prodejen Datart, se na první pohled liší pouze počtem otáček odstřeďování a drobnými detaily. Rozdíl v ceně činí téměř pět tisíc korun, rozdíl v kvalitě je ovšem obrovský. Dražší model získal celkovou známku „dobře,“ zatímco levnější známku „dostatečně“ a byl druhou nejhorší pračkou v testu. „Pračka Panasonic za dvacet tisíc se tak ocitla po boku pračky Amica. Ani ona neobstojí ve své základní funkci, kterou je vyprání prádla,“ dodává Beneš.

 

<%Anketa21%>

 

I když dlouhodobé zkušenosti ukazují, že dražší pračky jsou lepší než ty levnější, vybírat podle značky se nemusí vždy vyplatit. Různé modely jednotlivých značek se, až na výjimky, svou kvalitou velmi liší. Nejlepším vodítkem je vybírat podle výsledků testu konkrétního modelu.

Test praček s předním plněním vyšel v lednovém vydání časopisu TEST. Kromě testu praček byly v lednovém vydání uveřejněny testy elektrických holicích strojků, digitálních fotorámečků a srovnání nabídky spořicích účtů.
 

Kam dál?
Hypotéka, nebo pojištění přes internet? Máte svá práva!
- Půjčky a úvěry z inzerátů vás většinou připraví o peníze
- Nekalé obchodní praktiky a jak se jim bránit
- ČOI: Každá druhá smlouva o spotřebitelském úvěru měla nedostatky
- ČNB varuje před pojišťováky, vydávají se za zaměstnance ČNB

Kurzy

Kurzovní lístek: 19.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,200 25,320
USD 23,150 23,330
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články