Test myček na nádobí: Většina myček nádobí dobře neumyje

26. 3. 2010 – 11:00 | Spotřebitelé | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Test myček na nádobí: Většina myček nádobí dobře neumyje
Myčky na nádobí ho většinou neumyjí, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Časopis TEST porovnal výkony myček nádobí. V testu byly zahrnuty jak volně stojící, tak vestavné modely v cenovém rozpětí od devíti do třiceti šesti tisíc korun. Výsledky nejsou nijak povzbuzující. Jen čtyři modely z celkového počtu 38 testovaných dokázaly dobře umýt nádobí.

 

Hlavním nedostatkem testovaných myček bylo špatně umyté nádobí

 

Výrobci myček udávají velkou kapacitu, ta se u myček šíře 60 cm pohybuje od dvanácti do patnácti sad nádobí. „Při stejných rozměrech a velmi podobné vnitřní konstrukci se větší množství nádobí v myčce umyje hůře,“ komentuje výsledky testu Václav Beneš, redaktor časopisu TEST. Myčky, které myly lépe, měly náplň pouze 12 sad nádobí.

 

Vybírat jen podle značky myčky se nemusí vyplatit

 

Test také potvrdil značnou rozkolísanost kvality u jednotlivých značek. Například myčky Electrolux se umístily jak na předních místech tabulky testovaných, tak mezi průměrnými výrobky. Horší výsledky měly i myčky jindy zpravidla dobře hodnocené značky Miele. Opětovně se potvrdilo, že vybírat nejenom myčku pouze podle značky může být sázkou do loterie.

Nejlevnější dobrou myčku lze pořídit za třináct tisíc korun. Naopak mezi nejhoršími se objevila myčka s retro designem značky Smeg. „Smeg nabízí za třicet tisíc korun lákavý vzhled, ale velmi špatné výkony. Myčky této značky se opakovaně v testech umísťují mezi nejhoršími,“ upozorňuje na úskalí nákupu podle vzhledu Václav Beneš.

 

<%Anketa85%>

 

Vestavná myčka nádobí je jen dražší, kvalita je stejná

 

Vestavné a podstavné myčky jsou svou kvalitou srovnatelné s volně stojícími modely. Cenově se však pohybují o patro výš. To, že je myčka vestavná a stojí o deset tisíc víc než volně stojící model, neznamená, že bude lépe mýt nádobí.

Myčky nádobí jsou úsporné co do spotřeby vody i elektrické energie. Kromě hlavního programu nabízí i úsporný program, který spotřebu vody i elektrické energie dokáže ještě snížit. Daní za úpory je delší čas potřebný pro umytí nádobí. Spotřebitelé proto dávají přednost hlavnímu, zpravidla automatickému programu.

Podělte se v diskusi se svými tipy na kvalitní i ty horší myčky.

(Test myček nádobí vyšel v březnovém vydání časopisu TEST)

Kam dál?

- Test: Příklepové vrtačky mají často příliš slabý výkon

- TEST: Ani drahá pračka nemusí dobře prát

- Jak vybrat zimní pneumatiky? Pozor na levné značky varuje TEST!

- Dolce gusto, Nespresso - Dobrá, ale drahá káva z kapslí

Kurzy

Kurzovní lístek: 22.9.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,420 24,540
USD 22,900 23,080
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články