Travel Service ovládne charterový trh na Slovensku

7. 4. 2010 – 21:02 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Travel Service ovládne charterový trh na Slovensku
Český přepravce ovládne charterový trh na Slovensku, Foto: Boeing | zdroj: NašePeníze.cz

Krach aerolinek Seagle Air otevřel dveře na slovenský trh české charterové společnosti Travel Service. Na Slovensko umístí čtyři letadla, která budou létat z Bratislavy i z Košic, uvedl ve středu server Euro.cz.

Během letních dovolených by tyto stroje mohly přepravit 200 až 250 tisíc klientů cestovních kanceláří. Podle serveru by tento počet odpovídal přibližně dvěma třetinám charterové přepravy na Slovensku.

 

První charterový let Travel Servisu ze Slovenska by se měl uskutečnit 26. dubna z Bratislavy do Egypta. Létat bude také například do Johannesburgu a na Kapverdské ostrovy. Zkrachovalý Seagle Air měl ještě loni dominantní postavení na trhu, už tehdy však některé cestovní kanceláře na Slovensku jednaly s českým dopravcem o zajištění letů pro své dovolené u moře kvůli nespokojenosti se službami společnosti Seagle Air. Vadila jim častá zpoždění a technické poruchy letadel.

Podle slovenského serveru eTrend zaznamenal Travel Service zájem o přepravu dovolenkářů také od touroperátorů, kteří dosud létali se společností Air Slovakia. Ta má momentálně od tamního ministerstva dopravy pozastavenou licenci a potýká se s dluhy. Slovenský soud aktuálně povolil restrukturalizaci podniku a vyzval věřitele, aby přihlásili své pohledávky, uvedl server Euro.cz.

(Mediafax)

Kurzy

Kurzovní lístek: 9.8.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,520 24,640
USD 23,920 24,100
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články