Ušetřete tisíce korun srovnáním půjček a pojištění přes internet

20. 8. 2019 – 8:00 | nasepenize | Inzerce

Ušetřete tisíce korun srovnáním půjček a pojištění přes internet
zdroj: tisková zpráva

Srovnání půjček je naprosto klíčové v situaci, kdy se rozhodujete a vybíráte poskytovatele úvěru. Ačkoliv se tato rada jeví jako naprosto banální, odborné průzkumy ukazují, že více jak třetina lidí půjčky neporovnává vůbec, nebo vybírá pouze ze dvou variant. Zatímco srovnávat parametry automobilů, elektroniky a jiných věcí je pro nás běžné, ve světě spotřebitelských úvěrů a pojištění se zřejmě část z nás rozhoduje jinak - často totiž sáhne hned po první nabídce, která se nabízí. A to je pochopitelně chyba. Proč se srovnání půjček a pojištění vyplatí?

Srovnání půjček vám šetří peníze!
Šance, že hned první nabídka úvěru, kterou získáte bude ta nejvýhodnější je poměrně malá. Třebaže přísnější legislativní pravidla trh s poskytovateli úvěrů výrazně pročistila, stále platí, že panují mezi jednotlivými nabídkami velmi výrazné rozdíly. I u tak malé půjčky, jako je 10 000 Kč mohou být rozdíly v celkové splatné částce ve řadech tisícikorun! Nebankovní půjčky jsou segmentem, kde jsou rozdíly výraznější, ale i mezi bankovními úvěry nalezneme značné odchylky. Srovnání půjček vám tedy v první řadě ušetří peníze a čas. Nemusíte procházet stránky poskytovatelů, ale sami si vyberte a seřadíte nabídky podle různých parametrů a předem si spočítáte, kolik vás úvěr bude stát. Výhodou je, že to zvládnete zdarma, rychle a třeba z pohodlí vašeho gauče. Při výběru vám mohou pomoci také zkušenosti dalších lidí.

Zaměřte se na RPSN, ne na úrok
Úroková sazba je důležitá, ale pro přímé srovnání úvěrů mezi sebou je důležitějším parametrem výše RPSN. Narozdíl od úroku totiž zahrnuje skutečně všechny poplatky s úvěrem spojené (poplatky za vyřízení žádosti, vyplacení peněz apod.). Stejně tak důležitá je samozřejmě celková splatná částka, čím delší splatnost půjčky si zvolíte, tím vyšší bude přeplatek, ale tím nižší bude měsíční splátka. Zaměřte se rovněž na výši možných sankcí při potížích se splácením, či prodloužením doby splatnosti. S poplatky předem se u licencovaných poskytovatelů už naštěstí nesetkáte, stejně tak s neférovými rozhodčími doložkami ve smlouvě. Přesto je úvěrová smlouva klíčová a měli byste se s ní detailně seznámit, podívejte se (mimojiné) i na podmínky různých bonusů na něž banky rády lákají. Často totiž jsou podmínky pro získání bonusu velmi přísné a jejich nesplnění může úvěr značně prodražit.

Pojištění přes internet je už dnes standard
Pokud platí, že úvěry přes internet velká část lidí neporovnává vůbec, pak u pojištění je situace o dost lepší. Především povinné ručení jsme si již zvykli přes web srovnávat i uzavírat už před léty. Srovnávačů povinného ručení je na internetu celá řada a většina z nich spolupracuje s takřka všemi pojišťovnami na trhu, liší se ale rozsahem zákaznického servisu, přehledností i rozsahem. Klíčové je při srovnání povinného ručení zaměření na výši pojistných limitů (čím vyšší jsou, tím lépe), rozsah asistenčních služeb a další nadstandardní služby. Slevy lze dosáhnout díky výši najetého bonusu, uzavření havarijního pojištění, či platbě na celý jeden rok dopředu. Stejně jako povinné ručení lze porovnat třeba i cenu cestovního pojištění do zahraničí, cenu energií či hypoték.

Jak probíhá sjednání půjčky nebo pojištění online?
Velmi jednoduše. Ať už hledáte půjčku, nebo pojištění, obojí lze obvykle sjednat přes internet a to doslova během několika málo minut. Stačí vyplnit nezávaznou poptávku, požadované dokumenty (občanský průkaz, výplatní pásku, či kopii technického průkazu) ofotit mobilem a nahrát do připraveného formuláře a vše odeslat skrze zabezpečený protokol. Následně budete kontaktováni poskytovatelem daného produktu, dojednáte veškeré podrobnosti a produkt v případě dalšího zájmu rovnou uzavřete. Pokud uzavíráte cestovní pojištění, kartičky pojištěnce vám přijdou obratem na email. Sjednávate-li povinné ručení, zelenou kartu obdržíte rovněž ihned na uvedenou adresu a originál druhý den poštou. A pokud si půjčujete peníze, pak platí, že malé úvěry jsou vyřizovány a vypláceny ihned po schválení (v ideálním případě již do 15 minut, zejména pokud máte bankovní účet ve stejné bance, jako poskytovatel úvěru). Velké půjčky s delší splatností pak přijdou nejčastěji na bankovní účet do druhého dne od schválení.

Zdroje:
Inzerce

Kurzy

Kurzovní lístek: 9.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,320 24,400
USD 22,590 22,710
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články