Úvěrové družstvo PDW přišlo o licenci

15. 3. 2010 – 18:23 | Banky | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Úvěrové družstvo PDW přišlo o licenci
ČNB odebrala licenci Úvěrnímu družstvu PDW, Foto:ČNB | zdroj: NašePeníze.cz

Česká národní banka (ČNB) odejmula bankovní licenci Úvěrnímu družstvu PDW kvůli nedostatkům v podnikání. Informovala o tom v pondělí ČNB.

Česká národní banka v rámci státní kontroly zjistila v podnikání této družstevní záložny takové nedostatky, že s ohledem na jejich povahu a závažnost bylo odnětí povolení jediným možným řešením,“ řekl Marek Petruš, ředitel komunikace a mluvčí ČNB.

Podle Petruše záložna například neměla dostatečné zajištění úvěrů a dostatečný monitoring obchodů, poskytovala služby v rozporu s uděleným povolením působit jako družstevní záložna, neprováděla vnitřní audit a porušovala jednací řád družstevní záložny

Úvěrní družstvo PDW, Praha mělo ke konci loňského roku 367 členů a celková bilanční suma činila přibližně 62,8 milionu korun.

Naposledy odebrala centrální banka povolení k činnosti v červnu 2007 Českému národnímu spořitelnímu družstvu. Důvodem byly závažné nedostatky v činnosti.

Celý sektor družstevních záložen měl na konci loňského září 44 036 členů a bilanční sumu převyšující 16,8 miliardy korun. Nyní má platnou licenci 16 družstevních záložen.

(Mediafax)

Kam dál?

- Jsou družstevní záložny výhodnější než banky?

- Češi mají v družstevních záložnách uloženo přes 13 miliard korun

Kurzy

Kurzovní lístek: 14.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,650 24,770
USD 22,940 23,120
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články