Uvízli jste kvůli sopce v zahraničí? Pojišťovna zaplatí při zpoždění letu 200 korun za hodinu

25. 5. 2011 – 13:26 | Pojištění | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Uvízli jste kvůli sopce v zahraničí? Pojišťovna zaplatí při zpoždění letu 200 korun za hodinu
Kvůli sopečnému popelu z islandské sopky Grímsvötn byla v noci na středu zavřena letiště na severu Německa, konkrétně v Hamburku, v Brémách a od rána letadla nelétají ani z Berlína, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Pojišťovna Allianz bude platit klientům v zahraničí za zpožděné lety kvůli sopečnému prachu a prodlouží jim také cestovní pojištění. Ve středu o tom informoval mluvčí pojišťovny Václav Bálek.

"V případě, že je náš klient ještě v ČR a jeho let bude zrušen z důvodu omezení letecké dopravy v závislosti na činnosti sopky, změníme mu termín cestovního pojištění až na datum uskutečnění letu," informovala ředitelka úseku cestovního pojištění Allianz pojišťovny Jana Slavíková.

Pokud se v této nepříznivé chvíli klienti ocitnou už v zahraničí a jejich let bude mít zpoždění více než šest hodin, Allianz jim v rámci pojištění zavazadel bude vyplácet od 7. hodiny zpoždění letu 200 korun za hodinu, a to až do pěti tisíc korun. "V tomto případě mohou lidé požádat o prodloužení cestovního pojištění a my jim pojistnou smlouvu samozřejmě prodloužíme," prohlásila Slavíková a dodala, že pokud by jim pak vznikla v zahraničí škoda, tak jim jí rovněž Allianz zaplatí.

Kvůli sopečnému popelu z islandské sopky Grímsvötn byla v noci na středu zavřena letiště na severu Německa, konkrétně v Hamburku, v Brémách a od rána letadla nelétají ani z Berlína. Očekává se, že sopečný prach během večera dorazí také do České republiky.

Kurzy

Kurzovní lístek: 18.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,680 24,760
USD 22,670 22,790
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články