V CREDITAS bankovnictví můžete ovládat i další banky, trend je daný

- Banky autor: Martin Slapnička

Banka CREDITAS zatím jako jediná banka v České republice umožňuje přes své internetové bankovnictví ovládat účty jiných bank. Dnesk k Fio bance připojila druhou Equa Bank. Trend v bankovnictví je jasně daný a podobný krok časem nabídnou i další banky, ale i nebankovní společnosti na trhu.

zdroj: freeimages.com

Nová směrnice EU o platebním styku by měla od 13. ledna 2018 umožnit lidem ovládat účty vedené u různých bank z jediné aplikace nebo zadat platbu za zboží z e-shopu bez přihlášení do internetového bankovnictví.

Směrnice PSD2 je historicky první regulací, která bankám nařizuje bezplatně poskytnout třetím subjektům data o svých klientech.

„Směrnice PSD2 umožnila otevřené bankovnictví a integraci účtů dalších bank. My toho jako zatím jediní na českém trhu využíváme. Ode dneška může náš klient ovládat přes účet u CREDITAS i účty u bank FIO a Equa, zanedlouho se k nim přidají i Air Bank a Česká spořitelna. A rozhodně tím nehodláme končit – chceme integrovat většinu českých bank,“ říká Kamil Rataj, místopředseda představenstva Banky CREDITAS.

Banka též připravuje mobilní aplikaci k ovládání většiny účtů českých bank. Ta bude dostupná i pro neklienty Banky CREDITAS od druhé poloviny letošního roku.

„Platforma nabídne možnost obsluhy účtů různých bank a zaměří se na propojení finančních i nefinančních služeb. Na přípravě banka pracuje se zkušenou IT společností Cleverance Enterprise Solutions,“ uvádí banka v tiskové zprávě.

Tagy: Bankovnictví bankovní účty CREDITAS PSD2

Zdroje: Hospodárske noviny,Creditas