V lednu 2020 končí podpora systému Windows 7. Co to znamená?

19. 11. 2019 – 0:05 | Věda a technika | Martin Slapnička | Diskuze:

V lednu 2020 končí podpora systému Windows 7. Co to znamená?
Ilustrační foto | zdroj: freeimages.com

Společnost Microsoft spustila Windows 7 v říjnu 2009. V prodeji byl do roku 2012. Microsoft se zároveň zavázal k podpoře a aktualizacím operačního systému po dobu deseti let od uvedení na trh. Softwarový gigant nyní varuje před riziky pro bezpečnost počítačů bez technické podpory a periodických aktualizací a doporučuje přechod na novější systém.

V lednu 2020 končí podpora systému Windows 7. Uživatelé musí bezpečnost svých počítačů zajistit sami.

Windows 7 globálně používá zhruba pětina počítačů. Systém na nich bude po polovině ledna sice nadále funkční, ale v nezměněném stavu. Nebude optimalizován, aktualizován a nebude se umět bránit novým digitálním hrozbám a virům. Kvalitní antivirový software sice pomáhá, ale v některých ohledech může zařízení ochránit pouze oficiální systémová aktualizace.

Používáte-li Windows 7, máte tři možnosti. Hlavním doporučením odborníků je přejít na Windows 10. Microsoft nabízel tento operační systém po tři roky zcela zdarma, nyní je nutné si jej koupit. Na počítači starším pěti let však Windows 10 nemusí fungovat optimálně. Proto je další možností koupě nového počítače. Třetí variantou je co nejdéle udržet svůj stávající počítač s Windows 7 v bezpečí. Ujistěte se, že máte nainstalované a aktivované poslední aktualizace Windows 7 (hlavní menu – ovládací panely – aktualizace Windows) a pořiďte si co nejlepší antivirový program.

Zdroje:
dTest

Kurzy

Kurzovní lístek: 5.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,270 24,410
USD 22,400 22,580
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články