Vánoční nákupy na internetu - na co si dát pozor?

3. 12. 2009 – 14:40 | Spotřebitelé | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Vánoční nákupy na internetu - na co si dát pozor?
Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Vánoce se kvapem blíží a s nimi i každoroční shánění dárků. Na internetu lze dnes pořídit téměř cokoli, obvykle levněji než v kamenných obchodech a z pohodlí domova. Zároveň je však potřeba vědět, na co si dávat pozor, aby kupující nenaletěl podvodníkům.


Na internetu už dnes nakupuje skoro každý, ovšem je důležité dodržovat některá základní bezpečnostní pravidla. Nakupovat by lidé měli u prodejců, které znají, nebo jim je doporučili známí. Užitečné jsou také reference uživatelů. Obchod by měl mít profesionálně zpracované internetové stránky, umístěné na vlastní doméně. Prodejce by také v žádném případě neměl po zákaznících chtít rodné číslo nebo číslo občanského či řidičského průkazu.

Čtěte také:

- Za vánoční dárky letos utratíme v průměru 6276 korun
- České domácnosti šetří a nakupují stále častěji přes internet
- Ceny zboží na internetu klesají, na čem ušetříte nejvíce?


Důvěryhodný prodejce bude mít na webových stránkách také dostupné informace o podmínkách a nákladech za dodání a platbu apod.

Pokud ovšem internetový obchod nedodrží stanovené podmínky, nedodá zboží nebo nevrátí peníze v povinné 14ti denní lhůtě, neznamená to hned ztracené finance. Platební zprostředkovatelé (PaySec aj.) mnohdy nabízejí garanci vrácení peněz u svých obchodních partnerů.

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,610 24,710
USD 22,700 22,840
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články