Vánoční nákupy na internetu - na co si dát pozor?

- Spotřebitelé autor: Redakce NašePeníze.cz

Vánoce se kvapem blíží a s nimi i každoroční shánění dárků. Na internetu lze dnes pořídit téměř cokoli, obvykle levněji než v kamenných obchodech a z pohodlí domova. Zároveň je však potřeba vědět, na co si dávat pozor, aby kupující nenaletěl podvodníkům.

Foto: SXC

Foto: SXC , zdroj: NašePeníze.cz


Na internetu už dnes nakupuje skoro každý, ovšem je důležité dodržovat některá základní bezpečnostní pravidla. Nakupovat by lidé měli u prodejců, které znají, nebo jim je doporučili známí. Užitečné jsou také reference uživatelů. Obchod by měl mít profesionálně zpracované internetové stránky, umístěné na vlastní doméně. Prodejce by také v žádném případě neměl po zákaznících chtít rodné číslo nebo číslo občanského či řidičského průkazu.

Čtěte také:

- Za vánoční dárky letos utratíme v průměru 6276 korun
- České domácnosti šetří a nakupují stále častěji přes internet
- Ceny zboží na internetu klesají, na čem ušetříte nejvíce?


Důvěryhodný prodejce bude mít na webových stránkách také dostupné informace o podmínkách a nákladech za dodání a platbu apod.

Pokud ovšem internetový obchod nedodrží stanovené podmínky, nedodá zboží nebo nevrátí peníze v povinné 14ti denní lhůtě, neznamená to hned ztracené finance. Platební zprostředkovatelé (PaySec aj.) mnohdy nabízejí garanci vrácení peněz u svých obchodních partnerů.

Tagy: půjčka peníze finance rozpočet pojištění hotovost úvěr tiskové zprávy