Video: Proč je dobré mít svého "finančního lékaře"?

6. 9. 2012 – 19:26 | Naše peníze | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Video: Proč je dobré mít svého "finančního lékaře"?
Podívejte se na video jedné z finančně poradenských firem na našem trhu. Foto: NašePeníze.cz/AWD | zdroj: NašePeníze.cz

Tak jako má každý svého lékaře, je ve vyspělých zemích standardem, když má každá rodina svého finančního poradce. Ano poradce, nikoliv prodejce finančních produktů, kteří se často za poradce vydávají. Proč je to dobré a co vám to přinese navíc? Dobrý finanční poradce vám přinese hlavně pohodlí a peníze!

Na našem trhu je několik větších i meších finančních zprostředkovatelů - poradenských společností (AWD, OVB, Broker Consulting, Partners, Fincentrum, a jiné..). Která je lepší nebo horší není třeba rozebírat, protože kvalita poradenství je hlavně v samotném poradci, kterého si vyberete, nebo kterého si necháte doporučit ve svém okolí. I když je pravda, že ne každá společnost podporuje u svých poradců práci výhradně ve prospěch klienta.

5 důvodů proč mít nezávislého finančního poradce

1. Je to normální! Každý máme lékaře, který nám hlídá pravidelně zdraví. Můžete mít proto i finančního lékaře, který za vás ohlídá "zdraví" vašich úspor a výdajů a to navíc ZDARMA (ohodnocení má od samotných finančních institucí, které se s ním podělí o svou marži na finančním produktu, která tak nezůstane pouze jí).

2. v ČR je zhruba 1400 finančních produktů, nemáte šanci se orientovat v tom, který je vhodný zrovna pro vás a hlavně není předražený. V poradenských společnostech pracuje obvykle řada analytiků a jiných odborníků, kteří každý den, týden, měsíc hodnotí a srovnávají aktuální nabídky bank, pojišťoven a investičních společností.

Finanční poradce profesionál, pro vás vždy najde vhodné alternativy, které vás třeba vůbec nenapadly, nebo o nich nevíte.

U těch poctivých poradenských firem je poradce u všech produktů stejného charakteru ohodnocen stejně. Doporučí tedy opravdu to, co je nejlepší pro vás.

3. Finanční poradce vás potřebuje stejně jako vaši dlouholetou spokojenost. Na oplátku, že za vás hlídá aktuální nabídky a doporučí třeba i po čase změny podle vašich aktuálních potřeb, má finanční ohodnocení a hlavně vaše doporučení na další lidi kolem vás, kterým pomůže stejně jako vám. Proto se mu vyplatí se starat o klienta dlouhodobě a poctivě. Pořádný poradce vám tak zajišťuje pravidelný audit vašich potřeb, přání a aktuálních nabídek finančních institucí a vy se o nic nestaráte - opět vše zdarma.

4. Méně papírování. Většina lidí není na sběr papírů, smluv a jejich pečlivé zatřídění aby se neztratily. Zkušený poradce toto zařizuje za vás jako součást služby.

5. ZISK! Dobrý finanční poradce vám na tom, co už teď platíte, ušetří mnoho peněz, nebo za stejné peníze získá do budoucna více výdělků a úspor. Běžné rodině dobrý finanční poradce během půlky produktivního života (20 let)  dokáže na běžných finančních produktech vydělat navíc i několik milionů, které byste jinak vyhodili oknem, nebo je vůbec nezískali.

TIP: Chcete prověřeného poradce ze svého okolí? Nezávazně si poslechnout co pro vás umí udělat? Pošlete nám do redakce váš kontakt a bydliště.

<%Anketa31%>

Video: Proč mít finančního poradce

Pramen: AWD

-Martin Slapnička | šéfredaktor NašePeníze.cz

Kurzy

Kurzovní lístek: 13.4.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,270 25,370
USD 23,700 23,820
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články