Volání bez závazku: je možné ušetřit i bez smlouvy?

7. 4. 2015 – 12:53 | Komerční sdělení | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Volání bez závazku: je možné ušetřit i bez smlouvy?
zdroj: NašePeníze.cz

Za volání byste sice chtěli ušetřit, ale nechcete se upsat operátorovi na dva roky. Co teď? Máte dvě možnosti. Buď zvolíte předplacenou kartu, nebo zažádáte o paušál bez smlouvy. Existují.

Na mobilním trhu se to jen hemží zajímavými nabídkami. Neomezené volání do všech sítí a k tomu velkorysý balíček dat. Výhodný tarif za hubičku. Jenže to má jeden háček. Operátor po vás chce, ať podepíšete smlouvu na 12 či častěji 24 měsíců. Co když ale někdo chce levné volání bez závazku? Má automaticky smůlu? Kdepak, naštěstí existují i možnosti pro volnomyšlenkáře.

Levné volání bez smlouvy nabízí i předplacenky

Velká sláva předplacených karet už sice dávno přešla, přesto je stále mobilní operátoři nabízí. Jejich aktivace je mimořádně jednoduchá. Stačí si koupit SIM kartu (na kterém bývá předplacený kredit) a aktivovat pouhým vložením do mobilu a uskutečněním hovoru. A je to.

Za minutu volání u předplacenek zaplatíte obvykle trochu více než u tarifů. Přesto nabízí někteří operátoři zvýhodněné ceny, když se jim zákazníci určitým způsobem zavážou. Například za pravidelné dobíjení vám zlevní minutovou sazbu za hovor, zkrouhnou ceny SMS zpráv nebo připíšou třeba 100 MB dat za odměnu. Výhodné mohou být i zajímavé dodatkové balíčky volných minut, SMS či dat. Třeba balíček neomezených minut do všech sítí. Máte volné ruce a přesto vše, co potřebujete.

Mohlo by vás zajímat: U koho najít mobilní internet bez závazků?

Výhody předplacené karty

  1. Přesně víte, kolik utratíte

Nemusíte si hlídat volné minuty či SMS zprávy. Stačí se podívat na předplacený kredit a hned víte, jak jste na tom.

  1. Platíte jen za to, co skutečně využijete

Máte jistotu, že neplatíte za služby, které nevyužíváte, a navíc vám nic „nepropadne“. Kredit se vždy převádí do dalšího měsíce.

  1. Nemáte žádné závazky

Máte daleko více svobody a nemusíte řešit složitou výpověď smlouvy a platit sankce za nesplněné smluvní pokuty. Když vás zaujme jiná nabídka, můžete se za ní vydat.

Paušály bez závazků existují

Naskočí vám při slově paušál červená kontrolka s nápisem „Pozor, závazek“? Nutně to tak nemusí být. Celá řada mobilních operátorů má ve své nabídce i tarify bez nutnosti podepsat smlouvu na dobu určitou. U tří největších operátorů si můžete zažádat třeba o neomezený tarif bez závazků.

Možnost kdykoliv odejít bez výpovědi a smluvní pokuty je samozřejmě něčím vykoupena. Nedostanete se totiž na příjemnou cenu jako ti, kteří se závazku nebojí.

Tip: Víte, že pokuta za předčasné ukončení smlouvy je jen 20 % zbylých závazků?

I přes cenový rozdíl, který bývá okolo 250 Kč měsíčně, je pro řadu lidí tato varianta ideální. Patříte mezi ně a taky si za volnost rádi trochu připlatíte? Teď už jen zbývá najít tu nejlepší nabídku na trhu. Zapomeňte na složité pročítání ceníků a smluv. Srovnejte si mobilní tarify pomocí online kalkulačky Ušetřeno.cz.

Kurzy

Kurzovní lístek: 24.2.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,300 25,380
USD 23,280 23,400
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články