VZP bude i v příštím roce platit odměny politikům

30. 12. 2010 – 10:10 | Naše peníze | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

VZP bude i v příštím roce platit odměny politikům
Politici nemají nárok na odměny za vykonávání funkcí v řídících orgánech státních institucí, veřejnoprávních se zákon ale netýká, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Ačkoliv premiér Petr Nečas (ODS) sliboval, že zákonodárci přestanou pobírat odměny za funkce v dozorčích či správních radách veřejných institucí, Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) bude politikům vyplácet až 30 tisíc měsíčně i v příštím roce. Informaci přinesly ve čtvrtek Hospodářské noviny (HN).

"Na příští rok bylo schváleno na odměny pro členy správní a dozorčí rady a rozhodčího orgánu 14,9 milionu korun," řekla HN ředitelka tiskového odboru VZP Anna Veverková. Uvedla, že celkem se jedná o padesát lidí, kteří si ročně přilepší až o 200 tisíc korun.

 

TIP:  Politici nebudou moci pobírat odměny za působení v městských firmách

 

Zákonodárci sice nemají nárok na odměny za vykonávání funkcí v řídících orgánech státních institucí, veřejnoprávních se zákon ale netýká. "Musíme počkat, až vláda předloží novelu zákona o střetu zájmů, což slibovala už na podzim, ale pokud vím, tak by to nakonec mělo být někdy v lednu nebo v únoru," řekl HN předseda zdravotního výboru dolní komory Boris Šťastný (ODS).

Návrh, který by upravoval takovýto střet zájmů a pobírání odměn za funkce v radě VZP by zakázal, již předložili sněmovně sociální demokraté. Dolní komora však ještě nestihla normu projednat.

-Karolina Brožová,MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 4.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,250 24,330
USD 22,270 22,410
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články