VZP platila miliony za rekreaci neexistujících dětí

26. 1. 2011 – 21:54 | Naše peníze | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

VZP platila miliony za rekreaci neexistujících dětí
Podle zprávy tak největší pojišťovna proplácela i místa, která nebyla nakonec obsazena., Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Program Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Mořský koník je preventivní program se kterým vyjíždějí už od devadesátých let děti na ozdravné pobyty k moři. Nyní však opět stojí v podezření že vozil za 24 milionů korun z peněz pojištěnců neexistující děti.

Uvedl to deník MF DNES.

Díky programu Mořský koník každoročně podle MF DNes vyrazí k moři kolem čtyř tisíc dětí celkem za necelých sto milonů korun.

Deník uvedl, že podle zprávy Nejvyššího kontrolního úřadu, která má být zveřejněna dnes a MF DNES měla možnost do ní nahlédnout, však VZP platila zbytečně cestovním kancelářím i za děti, které se nakonec nezúčastnily.

Podle zprávy tak největší pojišťovna proplácela i místa, která nebyla nakonec obsazena. Celkem se jednalo o stovky míst.

Když se zaplacené částky za neobsazená místa sečtou, vychází, že pojišťovna za neobsazená místa vydala dohromady navíc přes 24 milionů korun. Mluvčí VZP Jiří Rod dle deníku upozornil, že smlouvy uzavřelo ještě staré vedení před nástupem nynějšího ředitele.

„Nové zakázky do roku 2013 už snížily počet turnusů i počet dětí, aby odrážely reálný zájem,“ ujišťuje Rod. Podle Roda chtěla VZP celou lokalitu zabrat jen pro pobyty dětí, proto platila i za neobsazená lůžka.

Všeobecná zdravotní pojišťovna mělastejný problém s Mořským koníkem už v roce 2004. Tehdy zaplatila za děti, které se nezúčastnily, 10 milionů korun.

Kam dál?

- VZP bude i v příštím roce platit odměny politikům

- Věci veřejné chtějí podat trestní oznámení na vedení VZP

- VZP chce ušetřit tak radí: použité obvazy si vyperte a vyžehlete

Kurzy

Kurzovní lístek: 13.4.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,270 25,370
USD 23,700 23,820
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články