Za co člověk platí realitní kanceláři?

28. 8. 2013 – 20:35 | Komerční sdělení | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Za co člověk platí realitní kanceláři?
Realitní makléři se každý den pohybují na trhu s nemovitostmi, tudíž dokážou nejlépe odhadnout cenu, za kterou je reálné pronájem či prodej uskutečnit. Foto: MM Reality | zdroj: NašePeníze.cz

Kupovat či prodávat nemovitost přes realitní kancelář se vyplatí. Nabízí řadu služeb a odborných rad, kterých by se člověk jen stěží sám dopátral. Navíc pomůže ušetřit spoustu času a starostí.

Základem je výběr kvalitní realitní kanceláře, která se o klienta postará od samého začátku až do konce. V některých případech spolupráce pokračuje, protože pomůže i s případnou reklamací. 

Dobrá rada nad zlato

Největší chybou prodávajících na vlastní pěst je špatný odhad ceny. Realitní makléři se každý den pohybují na trhu s nemovitostmi, tudíž dokážou nejlépe odhadnout cenu, za kterou je reálné pronájem či prodej uskutečnit. Zároveň se postarají o reklamu a inzerci na internetu i v tisku a pravidelně aktualizují databázi nemovitostí.

Makléři pomohou také lidem, kteří shání byt k pronájmu nebo prodeji. Mají zmapovanou celou oblast, a tudíž doporučí vhodnou nemovitost i lokalitu dle zadaných požadavků. Klient tak ušetří čas s hledáním a analýzou.

Kontrola nemovitosti od A do Z

Než se klient vydá na prohlídku, realitní makléř předem zkontroluje technický stav nemovitosti a zjistí majetkoprávní skutečnosti – vlastnická práva k nemovitosti, věcná břemena, zástavní práva a další. Zkušený makléř si poradí i v komplikovaných majetkových situacích a dokáže navrhnout správné řešení koupě nemovitosti.

Právní a finanční služby

Při koupi nemovitosti přes kvalitní realitní kancelář není třeba shánět právníky či notáře. Zajistí totiž komplexní právnický servis. Postará se o bezvadnou smlouvu, která bere v úvahu práva a povinnosti kupujícího i prodávajícího, zároveň zprostředkuje převod vlastnických práv a úschovu finančních prostředků na úhradu kupní ceny.

Realitní kanceláře dále mívají vlastní hypoteční centrum, kde klientům poradí s financováním nového bydlení a samotným vyřízením hypotéky.

Daňové poradenství

S novým občanským zákoníkem přišly změny také v oblasti daní, těm kdo mají své domy či byty na prodej realitní kanceláře poskytují cenné rady, aby se neplněním daňové povinnosti zbytečně nedostali do potíží.

Na realitním trhu si v současné době konkuruje celá řada realitek. Výše uvedené služby nabízejí opravdu jen ty nejlepší a nezkušenější realitní kanceláře, proto by klienti měli dát při jejím výběru především na dobré reference a počet uskutečněných transakcí.

Kurzy

Kurzovní lístek: 5.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,280 24,420
USD 22,460 22,640
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články