Zájem o stavební spoření nečekaně roste, pochopili lidé nová pravidla?

- Stavební spoření autor: Redakce NašePeníze.cz

Zájem lidí o stavební spoření neklesá. A to i přesto, že vláda prosadila svůj záměr snížit finanční podporu spoření o polovinu. Právě podpora, která do letoška dosahovala až tří tisíc korun ročně, byla hlavním lákadlem stavebního spoření.

Současné chování zákazníků stavebních spořitelen ale nemá ekonomické opodstatnění, Foto:SXC

Současné chování zákazníků stavebních spořitelen ale nemá ekonomické opodstatnění, Foto:SXC , zdroj: NašePeníze.cz

V pátečním vydání o tom informují Lidové noviny (LN).

"I přes avizované záměry politiků omezit podporu stavebního spoření došlo ve druhém čtvrtletí k nárůstu počtu uzavřených smluv poprvé od konce roku 2003," říká Jiří Šedivý, tajemník Asociace českých stavebních spořitelen. Například Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) zaznamenala v září, kdy se vládní koalice dohodla na snížení podpory, 37 procentní nárůst v počtu nových smluv.

 

<%Anketa222%>

 

Překvapivý nárůst zájmu o stavební spoření potvrdila i největší stavební spořitelna v zemi - Českomoravská stavební spořitelna. "Celkový objem vkladů dosáhl na konci října 151 miliard korun, což znamená meziroční nárůst o 5,9 procenta," uvedl mluvčí spořitelny Rostislav Trávníček.

Současné chování zákazníků stavebních spořitelen ale nemá ekonomické opodstatnění. Reagují v podstatě stejně jako při avizovaném snížení státní podpory na konci roku 2003. Tehdy se lidé uzavíráním smluv na poslední chvíli snažili zajistit si vyšší podporu. Takový kalkul je ale lichý. Stát zkrátí podporu stavebního spoření již za letošní rok a lidé si uzavíráním nových smluv nebo navyšováním cílové částky vyšší podporu zajistit nemohou.

-Petr Barták,Mediafax

K tématu stavební spoření aktuálně:

- Stavební spoření: Příspěvek od státu se zdaní 50 procenty už za tento rok

- Stavební spoření projde změnami, komu se přes to vyplatí?

- Pozor na nekalé praktiky při uzavírání stavebního spoření!

- Stavební spoření nově: Chcete úvěr? Spořte déle!

Tagy: peníze finance pravidla zájem sporeni stavební spoření