Zájem o stavební spoření v Česku citelně klesá, spořitelny přesto věří ve zlepšení

- Stavební spoření autor: Redakce NašePeníze.cz

Stavební spořitelny do konce listopadu roku 2011 poskytly úvěry za 43 miliard korun, což je meziroční pokles o pětinu. V meziročním srovnání uzavírají spořitelny rovněž méně nových smluv o stavebním spoření včetně zvýšení cílových částek, sdělila v pondělí Asociace českých stavebních spořitelen.

Podle odhadů Asociace českých stavebních spořitelen by měl být ale příští rok mírně lepší, a to z pohledu úvěrů i nových smluv, Foto:SXC

Podle odhadů Asociace českých stavebních spořitelen by měl být ale příští rok mírně lepší, a to z pohledu úvěrů i nových smluv, Foto:SXC,zdroj: NašePeníze.cz

Asociace českých stavebních spořitelen statistiku zpracovala na základě údajů pěti tuzemských stavebních spořitelen.

Podle odhadů Asociace českých stavebních spořitelen by měl být ale příští rok mírně lepší, a to z pohledu úvěrů i nových smluv. "K těmto očekáváním nás vede očekávaný pokles cen nemovitostí a u stavebních spořitelen stabilní podmínky pro poskytování úvěrů," uvedl tajemník asociace Jiří Šedivý. "Nervozita ohledně změn ve stavebním spoření, která se letos u klientů projevovala, nebude příští rok již tak dramatická," dodal.

Poslanecká sněmovna v listopadu omezila státní podpory stavebního spoření na dva tisíce korun ročně a rozhodla o zdanění úroků z vkladu.

-Ondrej Fér | MED

Tagy: peníze finance zájem sporeni stavební spoření