Zaměstnavatel roku bude od letoška vybírán podle nové metodiky

2. 3. 2011 – 20:45 | Práce | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Zaměstnavatel roku bude od letoška vybírán podle nové metodiky
Účast v ocenění Zaměstnavatel roku 2011 je pro firmy bezplatná, Foto: Fincentrum | zdroj: NašePeníze.cz

Souboj zaměstnavatelů s regionálním i celostátním významem o prestižní titul Zaměstnavatel roku 2011 odstartoval. Devátý ročník ocenění přináší změny v metodice hodnocení.

Zaměstnavatelé získají nově detailní zpětnou vazbu a možnost porovnat svou personální politiku s ostatními účastníky projektu.

Ke změně metodiky ocenění, které je sledovaným hodnocením úrovně personální politiky českých zaměstnavatelů již od roku 2003, přistoupila pořádající firma  Fincentrum na základě ohlasů účastníků, kteří stáli o detailní zpětnou vazbu a o porovnání s konkurenty na trhu. Od letošního roku budou zaměstnavatelé nově hodnocení podle metodologie prestižního institutu Saratoga, který je součástí celosvětové sítě PwC.

 

TIP: Zaměstnavatel roku 2010 je společnost AGC Flat Glass

 

Rozhodujícím vylepšením metodiky je orientace na širší spektrum objektivních „tvrdých“ dat, jejichž vyhodnocení přinese zúčastněným firmám hodnotnou zpětnou vazbu i vzájemné porovnání. Na zpracování výsledků dohlíží patnáctičlenná odborná porota složená z expertů trhu práce - od konzultantů, přes zástupce médií, až po odboráře.

Účast v ocenění  Zaměstnavatel roku 2011 je bezplatná. Přihlásit se mohou nejen velké firmy, ale také menší regionální zaměstnavatelé.

„Naše zkušenosti a metodologie, kterou používáme pro měření efektivity HR, jsou podle mého názoru vhodným základem pro vyhodnocení nejlepších praxí ve sledovaných společnostech na českém trhu,“ uvedl k zapojení PwC do prestižního ocenění Branislav Hunčík, ředitel Poradenství pro lidské zdroje společnosti PwC.

„Pro letošní ročník připravilo Fincentrum opravdu zajímavé změny. Věřím, že Zaměstnavatel roku letos upevní pozici nejrozsáhlejšího a nejrespektovanějšího hodnocení a ocenění za kvalitní personální práci. Díky změnám metodiky přinese všem účastníkům ještě více cenných informací pro rozvoj personální strategie a pro úspěšnou spolupráci se zaměstnanci,“ doplnil Pavel Hulák, ředitel divize Zaměstnanecké výhody společnosti Fincentrum, která ocenění organizuje.

„Cílem Sodexo – Řešení pro motivaci je zlepšovat kvalitu každodenního života. Proto se rádi už třetím rokem podílíme na projektu, jehož cílem je představit a popularizovat to nejlepší, co se v rámci české personalistiky dá najít. Víme, že tak přispíváme k naplnění projektu, který je společensky přínosný a pomáhá rozvíjet moderní pojetí personální práce v Česku. Jsme ale také rádi za to, že projekt ukazuje, že personální práce není jen o mzdách a finančních odměnách. Věříme, že jak zaměstnavatelé, tak i zaměstnanci mají svá práva, na která stojí zato v době připravovaných změn upozorňovat,“ řekl Tomáš Kopřiva, marketingový ředitel Sodexo – Řešení pro motivaci.

Také v roce 2011 vyhlásí Fincentrum společně s generálním partnerem ocenění, společností Sodexo, kromě kategorie Zaměstnavatel roku pro celorepublikového vítěze také vítěze v jednotlivých regionech České republiky (získají titul Zaměstnavatel regionu). Vyhlášeni budou také vítězové v oborových kategoriích:

Cena personalistů - cena za nejlepší personální projekt, kterou zvolí sami personalisté
Progresivní zaměstnavatel - cena pro malé a střední firmy do 500 zaměstnanců
Zaměstnavatel bez bariér - cena za aktivity firem směrem ke zdravotně postiženým vyhlášená pod patronátem Nadace Charty 77 a Konta Bariéry
Osobnost HR - cena pro nejrespektovanější osobnosti v oblasti personalistiky a trhu práce
Most Desired Company - cena pro nejžádanějšího zaměstnavatele na základě průzkumu asociace AIESEC mezi studenty ekonomických a technických univerzit v ČR

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,270 25,410
USD 23,330 23,510
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články