Zemětřesení na Haiti - V tuto chvíli je na ostrově 800 českých turistů

13. 1. 2010 – 21:13 | Spotřebitelé | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Zemětřesení na Haiti - V tuto chvíli je na ostrově 800 českých turistů
Dovolená na Haiti, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Na základě bleskového průzkumu Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) přímo na ostrově sdělujeme, že v tuto chvlíli nejsou pobyty českých turistů nijak narušeny. Čeští turisté otřesy ani nepocítili, jelikož jsou všichni na východní straně ostrova v Dominikánské republice kolem letoviska Punta cana, kam dokonce nyní létají 2x týdně přímé charterové lety z České republiky .


Tento Karibský ostrov se skládá ze dvou států, na západní třetině se rozprostírá stát Haiti a na východních dvoutřetinách leží Dominikánská republika.

Zájezd do Haiti nemá v nabídce nyní žádná česká cestovní kancelář, do roku 2005 však české cestovní kanceláře organizovaly výlety z Dominikánské republiky do Haiti, v posledních letech však již tyto výlety nabízeny nejsou.

Důvodem jsou vysoké hory mezi Dominikánskou republikou a Haiti, které dosahují výšky kolem 3 000 m n.m., přičemž mezi oběma zeměmi vede prakticky jen jedna vhodná pozemní cesta pro zájezdové autobusy, výlet tak byl příliš náročný a obtížně realizovatelný.

\"V tuto chvíli tak nemáme žádné informace o tom, že by byl v Haiti postižen zemětřesením nějaký český turista.\" Uvedl Tomio Okamura, mluvčí AČCKA.

Naopak do Dominikánské republiky, která je celosvětově známým cílem dovolených, směřují nyní každý týden dva přímé charterové lety z českými turisty.

Dominikánskou republiku navštíví  ročně přibližně 13 tis. českých turistů. V tomto okamžiku pobývá v Dominikánské republice, tedy na stejném ostrově jako je Haiti, přibližně 800 českých turistů.

Jednou z mála teoretických možností, že by přímo ve státě Haiti mohli být čeští turisté, tak podle našeho názoru zůstávají zájezdy formou okružních plaveb po Karibiku velkými loděmi, které také s krátkou zastávkou v Haiti organizují například německé či americké cestovní kanceláře.  


Kurzy

Kurzovní lístek: 9.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,320 24,400
USD 22,600 22,720
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články