Zkrachovala další česká cestovní kancelář

23. 7. 2010 – 15:15 | Spotřebitelé | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Zkrachovala další česká cestovní kancelář
Pojišťovně by se měli ozvat také lidé, kteří si zájezd už koupili, ale na dovolenou ještě nevyrazili, Foto: NašePeníze.cz | zdroj: NašePeníze.cz

Cestovní kancelář Svobodná cesta z České Lípy zkrachovala, v Chorvatsku tak uvízlo zhruba sto jejich českých turistů. V pátek o tom informoval viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Tomio Okamura.

Další čtyři stovky turistů, kteří si u této cestovní kanceláře už zájezd zakoupili, na dovolenou do zahraničí nevyrazí. Podle Okamury už cestovní kancelář situaci řeší. "Cestovní kancelář byla pojištěna proti úpadku u České podnikatelské pojišťovny, jejíž zaměstnanci už míří do České Lípy, aby situaci řešili přímo na místě. Klienti, kteří jsou zrovna v zahraničí, musí co nejrychleji zavolat právě do této pojišťovny, aby o nich měla přehled.

Pojišťovna má totiž ze zákona povinnost repatriovat je na své náklady zpět do České republiky. Turisté, kteří se tak vrátí dříve než podle původního plánu, mohou u pojišťovny uplatňovat nárok na proplacení zbytku dovolené. Pojišťovna jim pak peníze musí vyplatit do šesti měsíců," poradil Okamura.

 

TIP: Jak poznat problémovou cestovní kancelář

 

Pojišťovně by se měli ozvat také lidé, kteří si zájezd už koupili, ale na dovolenou ještě nevyrazili. "I těm pojišťovna do šesti měsíců peníze vrátí," dodal Okamura, podle kterého je kontakt na pojišťovnu součástí smlouvy o koupi zájezdu.

 

CK Svobodná cesta nabízela především pobyty v Chorvatsku

 

Cestovní kancelář Svobodná cesta existuje na českém trhu přibližně 15 let, specializovala se především na cesty do Chorvatska. Patří k menším cestovním kancelářím, ročně zajistila zájezdy pro tisíc až dva tisíce českých turistů.

V letošní sezoně je to už druhý konec cestovní kanceláře. Už dříve totiž ukončila činnost cestovní kancelář Sunny Days. Kvůli tomu, že nedostala pojištění proti úpadku, se transformovala na cestovní agenturu.

-Filip Sušanka, Mediafax

Kam dál?

- Odškodné za zkaženou dovolenou bude možná realitou

- AČCKA radí jak poznat problémovou cestovní kancelář

- Last minute zájezdy jsou v zahraničí podstatně levnější tvrdí cestovatel Jiří Kolbaba

- Last minute zájezdy jsou za stejné ceny jako vloni, cestovky doporučují Řecko

 

Kurzy

Kurzovní lístek: 20.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,160 25,280
USD 23,140 23,320
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články