Banky varují před novým podovodem s platebními kartami

- Bankovní účty autor: Redakce NašePeníze.cz

Banky ve středu varovaly klienty před výskytem podvodů s platebními kartami, které se v posledních dnech objevily na území České republiky.

Držitelé platebních karet jsou prostřednictvím nově otevřeného pop-up okna vyzváni k vyplnění čísla karty, doby její platnosti, CVV, Foto SXC

Držitelé platebních karet jsou prostřednictvím nově otevřeného pop-up okna vyzváni k vyplnění čísla karty, doby její platnosti, CVV, Foto SXC , zdroj: NašePeníze.cz

Podvodníci vybízí klienty bank k vyzrazení údajů o platební kartě, které by otevřely cestu k penězům na účtu či kartě.

"Držitelé platebních karet jsou prostřednictvím nově otevřeného pop-up okna vyzváni k vyplnění čísla karty, doby její platnosti, CVV a PIN do dotazníku. Důrazně upozorňujeme klienty, že tato výzva je falešná a každý, kdo by údaje o platební kartě vyplnil, vystavuje se nebezpečí, že dojde ke zneužití platební karty, a to především na internetu. Pokud by kdokoli vyplnil neoprávněně požadované údaje, nechť okamžitě požádá o blokaci platební karty, aby nedošlo k jejímu zneužití," upozorňuje Unicredit banka na svých internetových stránkách.

Klientům UniCredit Bank doporučuje, aby v případě jakýchkoli nejasností kontaktovali svého osobního bankéře, který jim k obsluze a zabezpečení platebních karet poskytne podrobné informace.

-Filip Sušanka,MED

Tagy: podvod internet karty platební karta platební