Česká spořitelna varuje před podvodnými e-maily, které se tváří jako ze Spořitelny

5. 4. 2011 – 16:31 | Spotřebitelé | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Česká spořitelna varuje před podvodnými e-maily, které se tváří jako ze Spořitelny
E-maily se snaží vyvolat zdání, že odesílatelem zprávy je Česká spořitelna, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Česká spořitelna (ČS) varuje před podvodnými e-maily, které se snaží z klientů vylákat citlivé údaje o jejich platebních kartách. Během úterka prý banka opět zaznamenala jejich zvýšený výskyt.

Útočníci v česky psaném emailu navádějí adresáta, aby otevřel internetovou stránku z přiloženého odkazu pod záminkou, že má v Servisu 24 Internetbanking novou zprávu banky. Po otevření odkazu se zobrazí podvodná stránka napodobující službu Servis 24 Internetbanking České spořitelny, která požaduje vložení citlivých informací o platební kartě.

Banky varují před novým podovodem s platebními kartami

"E-maily se snaží vyvolat zdání, že odesílatelem zprávy je Česká spořitelna. E-mail dostávají náhodní adresáti bez ohledu na to, zda se jedná o klienty České spořitelny či jiných bank. Česká spořitelna emaily s aktivními linky nerozesílá a nikdy touto cestou nepožaduje zadání osobních údajů," upozorňuje ČS na svých internetových stránkách.

Klientům, kterým byl takový e-mail doručen, ČS doporučuje, aby v žádném případě na odkazy v něm neklikali. "Pozor! Podvodný e-mail nemusí obsahovat odkaz na podvodné stránky. Falešný formulář pro získání citlivých údajů může být obsažen přímo v těle zprávy nebo je připojen jako příloha. Důvěrné nebo přihlašovací informace v žádném případě do takovýchto podstrčených formulářů nevyplňujte! Do svého bankovnictví se přihlašujte pouze na stránkách služby internetového bankovnictví. Adresu internetbankingu nekopírujte, ale vypište do pole URL a dbejte také prosím všech dalších bezpečnostních pravidel, které najdete na našich stránkách," varuje ČS své klienty.

Kurzy

Kurzovní lístek: 4.10.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,510 24,630
USD 24,470 24,650
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články