Co je faktoring a jaké můžete využít alternativy?

1. 8. 2022 – 11:34 | Komerční sdělení | Inzerce

Co je faktoring a jaké můžete využít alternativy?
zdroj: Tisková zpráva

Jak získat peníze na rozvoj nebo vyrovnání cashflow? Bankovní půjčka nemusí být jediným řešením. Alternativou může být například faktoring, který dnes pomáhá i menším podnikatelům a živnostníkům. Co přesně to je, kde ho čerpat a jaké další možnosti financování podnikatelé v dnešní době mají?

Co přesně je faktoring?
Faktoring je nástroj pro stabilizaci cash flow, nebo jinak řečeno forma krátkodobého financování. Nejedná se o klasickou půjčku, ale o prodej pohledávek (neproplacených faktur) tzv. faktorovi – externí společnosti, která se na tento typ pohledávek specializuje.

Prodejem pohledávky získáte okamžitě peníze, které můžete investovat do dalšího rozvoje společnosti. Někteří faktoři si poté berou na sebe i případné vymáhání pohledávky, čímž se za poplatek zbavíte rizika a náročné administrativy.

Zvlášť v minulosti se faktoringu věnovaly primárně banky a tato možnost se tak týkala pouze větších společností. Dnes už této možnosti mohou využít i menší firmy a živnostníci.

Kdy vám přijde faktoring vhod?
Faktoring je skvělou možností ve chvíli, kdy potřebujete stabilizovat cash flow nebo podpořit účetní oddělení.

Hodí se také na získání kapitálu z vlastních prostředků a k rozvoji firmy bez potřeby zadlužení se. Faktoring nejčastěji využívají firmy, jejichž chod ovlivňuje více proměnných jako je třeba závislost na dodavatelích a subdodavatelích nebo závislost na několika málo klíčových klientech.

Faktoring se často využívá například ve stavebnictví, IT a ecommerce, v logistice, zemědělství, ale také třeba ve zdravotnictví.

Cashbot – snadná alternativa faktoringu
Chcete si říct o faktoring bance? Pokud vlastníte menší společnost, i dnes můžete narazit na zeď nepochopení. Proto je lepší se v takovém případě obrátit na nebankovní společnosti.

Cashbot vznikl právě s cílem pomáhat menším firmám a živnostníkům získat financování bez nutnosti zadlužení.
Tato fintechová služba však nenabízí přímo faktoring – čím se Cashbot od faktoringu liší?

U Cashbotu je minimální částka k proplacení už 3000 korun a na rozdíl od klasického faktoringu pro velké společnosti nemusíte o předání pohledávky informovat odběratele. Ten peníze klasicky uhradí na váš účet a vy je poté vrátíte.

K tomu zdarma získáte potřebné tipy na vyrovnaný Cashflow i na to, jak vylepšit svůj rizikový profil.

Službu navíc můžete využít i pokud naopak potřebujete odložit splatnost faktury od vašich dodavatelů. 

Zdroje:
Inzerce

Kurzy

Kurzovní lístek: 2.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,260 24,340
USD 22,280 22,420
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články