Exekuční dražby: Nákupy aut a elektroniky za třetinové ceny

10. 7. 2013 – 18:38 | Naše peníze | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Exekuční dražby: Nákupy aut a elektroniky za třetinové ceny
Za dobu konání exekučních dražeb se zaznamenali i několik rekordů, doplňuje statistiky Vrána. „Například nejúspěšnějším dražitelem je pán, který tímto způsobem nakoupil celkem 374 předmětů. Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Rádi byste si pořídili nové auto, elektronickou kytaru nebo televizi tzv. domácí kino, ale nemáte moc peněz? Hitem nákupů se v poslední době staly exekuční dražby, kde se věci dají pořídit za velmi nízké ceny, odpovídající třetině odhadní cen.

Pro ilustraci, v žebříčku nejdražších vydražených věcí vede kamion Man v hodnotě 1 850 000 korun. Za ním následuje automobil Volkswagen Touareg (přes milion korun) a kamionový návěs (980 000 korun

„Kromě nábytku, elektroniky a se čas od času v dražbě objevují opravdové kuriozity,“ uvedl Tomáš Vrána z Exekutorského úřadu Přerov, který pořádá dražby v Čekyni na Olomoucku. Mezi draženými předměty mohli návštěvníci v minulosti nalézt jelení paroží, kolovrat, cvičnou ruku na psa, kuši či mačety.

Rekordmanem je dražitel téměř 400 předmětů

"Za dobu konání exekučních dražeb jsme zaznamenali i několik rekordů,“ doplňuje statistiky Vrána. „Například nejúspěšnějším dražitelem je pán, který tímto způsobem nakoupil celkem 374 předmětů, to je už docela obdivuhodné číslo.“

Dalším rekordmanem je dražitel, který vydražil věci v celkové hodnotě 4,5 milionu korun! „To je částka, kterou bychom čekali spíše u dražeb nemovitostí,“ podotýká k číslům soudní exekutor.

Poměr dražitelů vyznívá výrazně ve prospěch mužů, těch je průměrně 82 procent. Nejčastěji mají návštěvníci zájem o barevné a LCD televizory (18,1 procenta ), dále o notebooky (14 procent), DVD a Blu-ray přehrávače (9,3 procenta) či obrazy (10,4 procenta).

Exekuční dražby v Čekyni se opakují vždy třetí týden v měsíci, přičemž průměrná návštěvnost se pohybuje kolem 700 lidí snažících se vydražit několik stovek předmětů. Obhlídka a registrace dražitelů začne již v 10.30 a už od 13.00 začne samotná dražba.

Kurzy

Kurzovní lístek: 2.3.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,260 25,340
USD 23,310 23,410
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články