Francie chce více zdanit firmy, které příliš odměňují vedení

- Zahraniční autor: Redakce NašePeníze.cz

Francouzský premiér François Fillon sdělil, že on a další členové vlády zvažují myšlenku zavést zvláštní daň na společnosti, které přeplácejí své vedení. V noci na sobotu o tom informovala agentura Reuters s odkazem na regionální list Nice-Matin.

Francouzský ppremiér: Společně s vládou zvažujeme vytvoření systému, který by spočíval ve zdanění těch firem, které vyplácejí horentní platy, Foto: SXC

Francouzský ppremiér: Společně s vládou zvažujeme vytvoření systému, který by spočíval ve zdanění těch firem, které vyplácejí horentní platy, Foto: SXC , zdroj: NašePeníze.cz

V rozhovoru pro francouzský regionální deník Fillon sdělil, že je šokován výškou platů některých vysoce postavených vedoucích pracovníků.

"Nevěřím v kontrolu mezd. Na druhou stranu jsem šokován, když vidím růst mzdy několika málo lidí, a jak jsou platy úplně odtrženy od ekonomické reality společností," řekl premiér. "Společně s vládou zvažujeme vytvoření systému, který by spočíval ve zdanění těch firem, které vyplácejí horentní platy," upřesnil Fillon.

-Simone Radacicova | MED

Tagy: Francie daně peníze platy vedení firmy